فرماندار: ۴۰ درصد اعتبارات دیواندره برای اشتغال جوانان اختصاص یافت

سنندج - ایرنا - فرماندار دیواندره گفت: ۴۰ درصد اعتبارات از محل تسهیلات پایدار روستایی و اشتغال فراگیر برای ایجاد شغل جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال شهرستان اختصاص یافته که نتایج خوبی نیز بدنبال داشته است.

به گزارش ایرنا، جمال ارشدی روز چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان اظهار داشت: بستر سازی برای مشارکت اجتماعی جوانان دیواندره یکی از مهمترین رسالت‌های ستادهای ساماندهی است که باید در این مسیر تلاش بیشتری کرد.

وی با بیان اینکه حمایت لازم از برنامه‌های اجتماع محور ورزش و جوانان در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی انجام می‌شود،  افزود: یکی از مسائل مهم و کلیدی برای جوانان استفاده از تجربه افراد موفق است که بتوانیم با برگزاری همایش و کارگاههایی زمینه را برای افزایش تجارب آنها فراهم کرد.

ارشدی اضافه کرد: شهرستان از ظرفیت‌های گردشگری و اقتصادی خاصی برخوردار است با تصویب طرح‌های پژوهشی برای اشتغال جوانان می‌توانیم شاهد کارآفرینی‌های برتر استان کردستان و کسب و کار جدید برای جوانان باشیم.

فرماندار دیواندره به اختصاص ۱۶ درصد اعتبارات استانی برای اشتغال شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: همچنین ۴۰ درصد اعتبارات اختصاصی در قالب تسهیلات پایدار روستایی و اشتغال فراگیر به اشتغال جوانان تعلق گرفته است.

ارشدی با بیان اینکه ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای ۳۲۷ طرح با اشتغالزایی ۵۰۲ نفر از اعتبارات استانی برای اشتغال جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال پرداخت شده است،  تاکید کرد: نباید احساس ناامیدی در جامعه را گسترش دهیم بلکه باید شور و شوق را با برنامه ریزی صحیح روز به روز در نسل جوان افزایش دهیم.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =