۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84042430
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سه خبر از استان یزد

یزد- ایرنا- رییس کمیته امداد مهریز گفت: طی سال‌جاری ۷۰ نفر از مددجویان آسیب‌دیده از کرونا با همکاری بانک‌های عامل ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

به گزارش ایرنا، احمد ایزدی روز چهارشنبه در جلسه‌ای که با حضور فرماندار و مسوولان برگزار شد افزود: ارائه تسهیلات بر اساس مقررات در راستای کمک به آسیب‌دیدگان انجام شد و ادامه دارد.

وی ادامه داد: همکاری بانک‌های عامل و پیگیری مددجویان موجب جذب تسهیلات در موعد مقرر در سال‌جاری شد و باید به خاطر شرایط خاص کنونی افراد نیازمند و مددجویان در اولویت قرار گیرند.

این مسوول در ششم مردادماه امسال به ایرنا گفته بود: در سال‌جاری تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال بودجه برای ایجاد اشتغال ۲۶۰ نفر از جوانان متقاضی دارای شرایط به این نهاد اختصاص یافت.

ایزدی اظهار کرد: این بودجه صرف مشاغل مختلف در بخش خدمات، کشاوزی و دامداری شد و سقف تسهیلات پرداختی به جوانان جویای کار ۵۰۰ میلیون ریال است که توسط بانک‌های عامل صورت گرفت. 

هم‌اکنون یک هزار و ۵۰۰ خانوار شامل سه هزار و ۴۰۰ مددجو از خدمات کمیته امداد مهریز استفاده می‌کنند و  مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری  در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

حدود ۵۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری یزد از حمایت های کمتیه امداد استان یرخوردار هستند.

***

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: زمین خواران حرفه‌ای و سازمان یافته از شیوه‌های مختلفی برای اهداف خود استفاده می‌کنند که باید با تشکیل بانک اطلاعاتی، سیطره اطلاعاتی بر شیوه‌ها و تکنیک این افراد بزهکار افزایش یابد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری، محمد نعیمی نژاد افزود: کلاهبرداران حرفه‌ای به طور معمول در پرونده‌های زمین خواری، مستقیم دخالت نمی‌کنند و نامی از آن‌ها دیده نمی‌شود و این افراد حرفه‌ای از یکسری افراد ساده لوح، فقیر و یا کم بضاعت و معتاد استفاده می‌کنند تا بتوانند اهداف مجرمانه خود را به نام دیگران دنبال نمایند.

وی به لزوم دقت در پرونده‌های مرتبط با امور اراضی تأکید کرد و گفت: پرونده مرتبط با امور اراضی باید در مرحله دادسرا با مستندات و ادله مکفی برای مراحل بالاتر دادرسی جمع آوری و تکمیل شود.

معاون دادستان یزد اظهار کرد: برخی از افراد سابقه‌دار به صورت سازمان یافته اقدام به زمین خواری می‌کنند که یک مقام قضایی باید در تحقیقات جامع خود، ارتباط افراد و نقش آن‌ها را رد یابی کند و در کیفرخواست نهایی، تمام موارد را قید نماید.

 نعیمی نژاد بر فوری، محرمانه، هماهنگ و منسجم بودن تحقیق در پرونده‌های مربوط به اراضی تأکید کرد و تصریح کرد: در برخی از موارد، زمین خواران یک زمین بزرگ را به تعداد کثیری از افراد می‌فروشند و این مسئله را به عنوان یک تهدید اجتماعی و پرونده کثیرالشاکی در دامن دستگاه قضایی قرار می‌دهند .

***

فرماندار مهریز گفت: عملیات ساخت نخستین پارک خیری توسط حاج محمد علی بابایی با عنوان رهگذر در روستای فخراّباد در بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد.

رضا زارع زاده مهریزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پارک در وسعت ۲ هزار مترمربع در ورودی روستا برای استفاده مردم منطقه و مسافران ساخته می‌شود .

وی ادامه داد: برای ساخت پارک در فاز اول افزون بر سه میلیارد ریال هزینه می‌شود و بر حسب ضرورت نسبت به گسترش آن به مرور در روستا اقدام مناسب به عمل می‌آید.

همچنین این مسوول در هفتم شهریورماه جاری به ایرنا گفته بود: یکی از خیران شهرستان به نام« سیدحسن فاضلی» ۲۰ میلیارد ریال هزینه های ساختمان پزشکی قانونی را که با ۲۰۰ مترمربع زیربنا در زمینی به وسعت هزار و ۶۰۰ مترمربع ساخته می شود متقبل شد.

رضا زارع زاده مهریزی با اشاره به اینکه ساخت این مجموعه جزو مطالبات مهم مردم و مسوولان منطقه بود، افزود: با ایجاد پزشکی قانونی دیگر نیازی به مراجعه شهروندان مهریزی به شهر یزد مرکز استان نیست.

این مسوول به اهمیت همکاری خیران در اجرای طرح‌های مختلف زیرساختی در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون عملیات اجرایی ۱۵ طرح عمرانی از محل کمک های افراد خیر در زمینه‌های بهداشت و درمان، امداد و نجات، گردشگری، بهزیستی و آموزشی در حومه شهر و بخش مرکزی مهریز در حال انجام است.

زارع زاده مهریزی اظهار کرد: ساختمان‌های داروخانه هلال احمر، پایگاه انتقال خون، مرکز معلولان ذهنی، مرکز امداد و نجات، دانشکده فنی و حرفه‌ای، پایگاه اورژانس و چند مدرسه از جمله اهم این طرح‌هاست.

وی با قدردانی از مردم و مسوولان در همکاری با مجموعه دولت در این شهرستان  یادآور شد: خیران می‌توانند برای اطلاع از طرح‌های خیری و نیازهای شهرستان با شماره ۰۳۵۳۲۵۲۲۵۰۵ تماس بگیرند.   

فخرآباد با ۳۰۰ نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتر شهر مهریز قرار دارد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =