عبدالله عبدالله از ایران برای حمایت از صلح درافغانستان قدردانی کرد

تهران – ایرنا - دکتر«عبدالله عبدالله» رئیس شواری عالی مصالحه ملی افغانستان ساعاتی بعداز تاکید «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر آمادگی تهران برای هر نوع کمک به روند صلح در افغانستان از ایران برای این حمایت و مساعدت قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از بیانیه خبری روز چهارشنبه دفتر سیاسی شواری عالی مصالحه ملی افغانستان، عبدالله عبدالله در قصر« سپیدار» کابل با «بهادر امینیان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

 دراین بیانیه که رسانه های افغانستان از جمله بازتاب و آوای افغانستان منتشر کردند، امینیان در این دیداراز شروع گفت‌وگوهای صلح میان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان ابراز خرسندی و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از صلح و ثبات پایدار در افغانستان پشتیبانی می‌کند.

رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی افغانستان نیز با اشاره به روند مذاکرات صلح بین افغان ها و آغاز آن در دوحه قطر از پشتیبانی ایران از روند صلح افغانستان سپاسگزاری کرد.

وزیر امور خارجه ایران عصر دیروز( سه شنبه) در گفت وگویی تلفنی با «محمد حنیف اتمر» سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان در خصوص آخرین وضعیت طرف‌های افغان در چارچوب روند صلح، نقش کشورهای همسایه در آن و همچنین موضوعات روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف و در قالب سند جامع همکاری‌های راهبردی تبادل نظر کرد.

ظریف با ابراز خرسندی از برگزاری گفت و گوهای میان طرف‌های افغان، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هر نوع مساعدت به روند صلح در افغانستان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =