هشت پایگاه اورژانس خیرساز در لرستان احداث می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس مرکز فوریت‌های پزشکی لرستان گفت:‌ هشت پایگاه با همکاری خیران حوزه سلامت طی ۲ مرحله در استان احداث می‌شود.

‍ به گزارش ایرنا علاالدین شیخی روز چهارشنبه در نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با کادر فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی افزود: پس از رایزنی با خیران حوزه اورژانس کشور مقرر شد در مرحله نخست سه و سپس پنج پایگاه در لرستان احداث شود که مقدمات اولیه این اقدام انجام شده است.

وی اظهار داشت: مرکز فوریت های پیش بیمارستانی لرستان دارای ۷۳ پایگاه شامل ۲۹ شهری و ۴۴ جاده ای و ۲ اورژانس هوایی مستقر در شهرستان های خرم آباد و الیگودرز است که تعداد این پایگاه ها باید تا پایان برنامه ششم توسعه به ۱۰۲  واحد افزایش یابد.

شیخی با اشاره به فعالیت ۱۴۱ دستگاه آمبولاس و ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس در اورژانس لرستان تصریح کرد:‌ مقدمات جذب ۴۰ نیروی جدید برای این مرکز صورت گرفته است که ۲۶ نفر مراحل گزینش و ۱۴ نفر دیگر، امور اولیه استخدامی را طی می کنند.

وی افزود: اورژانس لرستان با ۵۳۰ نفر نیروی ستادی، اداری و عملیاتی تا کنون ۸۳ هزار و ۹۱۰ مورد تماس تلفنی داشته که از این تعداد ۲۹ هزار و ۹۰۰ مورد منجر به ماموریت شده است. 

به گفته شیخی تعداد ماموریت های اورژانس هوایی لرستان نیز ۱۴۵ مورد و ۹۰ درصد این رقم نجات مادران باردار و نوزاد آنها بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =