متولیان امنیت و سلامت هفته دفاع مقدس خدمات رایگان در کرمانشاه ارایه می‌دهند

کرمانشاه- ایرنا- سپاه حضرت نبی اکرم (ص) و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در هفته دفاع مقدس در هشت شهرستان استان خدمات رایگان درمانی به مردم ارایه می‌دهند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه روز چهارشنبه در نشست ویدیو کنفرانس برنامه‌ریزی خدمات درمانی در هشت شهرستان‌ استان در هفته دفاع مقدس در سرسرای اجتماعات مرکز توسعه دانشگاه علوم پزشکی استان با قدردانی از زحمات جامعه پزشکی استان، گفت: خدمات کادر بهداشت و درمان انصافا در تاریخ این کشور بی سابقه بوده و یادگاری خوبی برجای گذاشتند.

سردار «بهمن ریحانی» افزود: در انجام هرکاری با گذشت زمان، روحیه و انگیزه ها ممکن است کم شود ولی انصافا تعهد و ‌انگیزه عزیزان کادر بهداشت و درمان استان ما کم نشده و ملت ایران این فداکاریها را فراموش نخواهند کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این نشست از حمایت و پشتیبانی مجموعه سپاه استان در مدیریت کووید ۱۹ تقدیر کرد و گفت: همکاری متولیان ۲ نعمت اصلی یعنی سلامت و امنیت خدمات خوبی را به مردم ارایه کرده است.

دکتر «محمودرضا مرادی» افزود: از نظر امکانات و تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی تخصصی شهرستان‌های استان رشد چشمگیری داشته اند.

او گفت: تلاش می کنیم در هفته دفاع مقدس به بیماران نیازمند در مناطق مختلف تحت شرایط مراقبت کرونا خدمات تخصصی و فوق تخصصی مناسبی ارایه کنیم.

«فردین امیری» مدیرکل صدا و سیما کرمانشاه نیز در این نشست گفت: از کادر بهداشت و درمان قدردانی ویژه دارم که انصافا در بحران کرونا مجاهدانه خدمت کردند و این خدمات عاشقانه همچنان ادامه دارد و شایسته سپاسگزاری است.

رییس بسیج جامعه پزشکی کرمانشاه نیز در بخش پایانی این نشست گفت: در هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور تا هفت مهر به مدت هشت روز در هشت شهرستان تیم های تخصصی و فوق تخصص اعزام می شوند و بیماریابی و ارجاع بیمار در روز های اعلام شده توسط شبکه ها انجام می گردد.

دکتر «رضا منصوری» افزود: موارد اعمال جراحی و خدمات پزشکی در سطح اول به بیمارستان های شهرستان ها و در سطح بالاتر به مراکز درمانی شهر کرمانشاه انجام می شود.

وی اظهار داشت: در این برنامه، تخصص های ریه، پوست، قلب و عروق، چشم پزشکی، دندانپزشکی، عفونی ،گوارش و کبد، نفرولوژی اطفال، و انکولوژی به مناطق اعزام می شود. 

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۵ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.