۹۰ بیمار کرونایی جدید در قم بستری شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی قم بستری شدند.

به گزارش عصر چهارشنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کرونا در قم اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به بیست و ششم شهریور ماه ۱۳۵ تَن درر اورژانس مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی با اشاره به ترخیص ۷۳ بیمار کرونایی که طی روزهای گذشته در بیمارستان های استان بستری شده بودند افزود: در حال حاضر ۵۷۸ تَن مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم بستری هستند که وضعیت جسمانی ۱۰۶ تَن از آنها وخیم است.

قدیر همچنین بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هفت تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود، در استان جان خود را از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد،  ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =