بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در همدان پرداخت شد

همدان- ایرنا- دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های همدان گفت: ۲۵ هزار و ۴۵۵ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در چهار ماهه نخست سالجاری توسط شبکه بانکی این استان پرداخت شده است.

محمد طوماسی روز چهارشنبه در نشست اعضای کمیسیون هماهنگی بانک های همدان افزود: میزان تسهیلات پرداختی برای رونق تولید نسبت به چهار ماه نخست سال گذشته ۷۳ درصد معادل ۱۰ هزار و ۷۳۲ میلیارد ریال افزایش داشته است.

وی اضافه کرد:  ۱۲ هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به حوزه خدمات و بازرگانی، پنج هزار و ۶۸۸ میلیارد ریال به بخش کشاورزی، پنج هزار و۵۳۱ میلیارد ریال به بخش صنعت و معدن و یک هزار و ۹۲۵ میلیارد ریال به بخش مسکن از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه پرداخت شده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان همدان ادامه داد: بانک های، صادرات با چهارهزار و ۹۸۲ میلیارد ریال، ملی با چهار هزار و ۸۸۱ میلیارد ریال، کشاورزی با سه هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال و صادرات با ۲ هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال به ترتیب بیشترین سهم را در پرداخت تسهیلات رونق تولید دارند.

طوماسی گفت: میانگین منابع سیستم بانکی استان همدان تا پایان سال گذشته بیش از ۲۱۶ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال بود که در پایان مرداد امسال به ۲۴۰ هزار و ۳۵۸ میلیارد ریال رسید.

وی افزود: میانگین مانده کل مصارف بانک های این استان تا پایان سال گذشته بیش از ۱۸۵ هزار و ۸۴۶ میلیون ریال بود که در پایان مرداد امسال به ۲۰۹  هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال رسید.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های همدان اضافه کرد: نسبت مصارف به میانگین در مرداد سالجاری به ۸۷ درصد رسیده است در حالیکه این رقم در سال گذشته ۸۱ درصد بوده همچنین همدان از میانگین کشوری که ۷۵ درصد است عبور کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =