مسابقه ملی طراحی هواگردهای عمود پرواز برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- هماورد ملّی توسعه در فناوری صنعت هوایی با مشارکت دانشگاه‌ها و صنایع، در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، هماورد ملّی توسعه در فناوری صنعت هوایی با شعار جهاد علمی، جهش فناوری و با ابتکار و حمایت مادی و معنوی سازمان صنایع هوایی و همکاری انجمن هوافضا و مشارکت دانشگاه‌های کشور برگزار خواهد شد.

سرتیپ دوم افشین خواجه‌فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع هدف از برگزاری این هماورد را ارتقاء صنعت هوایی کشور در تعامل علمی و فنی با دانشگاه‌ها، ‌ایجاد روحیه خودباوری در دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و همچنین کشف استعدادهای فنی مهندسی در حوزه‌های هوافضا از میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی عنوان کرد.

وی برگزاری هماورد ملّی توسعه با موضوع طراحی هواگردهای عمود پرواز را فرصتی مناسب برای به‌کارگیری پایدار ظرفیت‌های مستعد داخلی در صنعت هوایی دانست و افزود:مسأله مطرح شده در این هماورد منطبق بر علم روز دنیا بوده و به RFP درخواست برای پیشنهاد ارائه شده، پاسخ داده خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع تصریح کرد: با توجه به شناسایی چالش‌ها و گلوگاه‌ها در تمامی بخش‌های تخصصی، در مسابقات آینده، غیر از رشته هوافضا، سایر رشته‌های مهندسی نظیر مهندسی مکانیک، برق، مواد و متالورژی و... نیز به حل چالش‌های هر حوزه خواهد پرداخت.

خواجه‌فرد اولویت استخدام، کسر از خدمت وظیفه و آموزش‌های تخصصی رایگان حین برگزاری و جوایز متنوع و نقدی را از ویژگی‌های این مسابقات برشمرد و گفت: انگیزه‌های تشویقی در این مسابقات، هماورد ملّی توسعه را به طرحی جذاب در میان دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تبدیل می‌کند.

وی از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دعوت بعمل آورد تا با مشارکت در این هماورد ملّی، علاوه بر بهره‌مندی از جوایز ارزشمند مادی و معنوی در نظر گرفته شده، موجب اعتلای هرچه بیشتر صنعت هوایی کشور شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی www.aiodc.ir و تماس با شماره ۶۶۰۷۸۱۷۴ اطلاعات لازم درخصوص این هماورد را کسب کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =