۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۸
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 84042342
۰ نفر

برچسب‌ها

وزن دانش‌آموزان مازندران کنترل می‌شود

ساری - ایرنا - معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت که طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان با عنوان " کوچ " در مدارس استان به اجرا گذاشته شده است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، سید علی ساداتی در جلسه توجیهی دبیران تربیت‌بدنی و مراقبان سلامت شهرستان بهشهر افزود : با توجه به اینکه ۲۱ درصد کودکان و نوجوانان در سنین مدرسه، دچار اضافه وزن و چاقی هستند، پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان (کوچ) از امروز ۲۵ شهریور در تمامی مدارس استان اجرا خواهد شد.

وی گفت : دبیر تربیت بدنی و مراقب سلامت هر مدرسه به عنوان مشاور تخصصی در اجرای طرح تعیین می‌شود و در مدارس ابتدائی، آموزگار هر کلاس و در مدارس متوسطه یکی از دبیران هر کلاس به انتخاب مدیر مدرسه مسئول سنجش توده بدنی دانش آموزان یا میزان اضافه وزن است.

ساداتی افزود : با توجه به شرایط خاص سال تحصیلی پیش رو؛ اجرای این طرح بویژه در شرایط شیوع کرونا مستلزم همکاری والدین و خانواده‌ها است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران مواردی همچون؛ اندازه گیری قد و وزن و محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)، ارائه مشاوره و توصیه‌های تغذیه‌ای و فعالیت بدنی توسط معلمان تربیت بدنی و مراقبین سلامت را از مفاد اجرایی طرح برشمرد.

وی گفت : در حال حاضر دستورالعمل اجرای برنامه‌های پروژه به شهرستان‌ها و مناطق استان ارسال شد و این پروژه در سال تحصیلی جاری مهم ترین برنامه تحولی حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت است که بر اساس آموزه‌های سند تحول بنیادی از سوی دفتر تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت، تهیه و تنظیم شده است.

مازندران در سال تحصیلی جاری ۵۰۸ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =