اورژانس در مناطق مرزی نهبندان ۱۴ هزار و ۷۰۰ ماموریت انجام داد

بیرجند - ایرنا - فرماندار نهبندان گفت: اورژانس ۱۱۵ از ابتدای امسال تاکنون ۱۴ هزار و ۷۰۰ ماموریت در مناطق مرزی، دور افتاده و محروم این شهرستان انجام داده است.

مجید بیکی روز چهارشنبه در دیدار با مدیر و کارکنان اورژانس شهرستان نهبندان به مناسبت ۲۶ شهریور روز ملی اورژانس و فوریت‌های پزشکی افزود: یکی از وظایف اصلی مجموعه همکاران اورژانس ۱۱۵ با تلاش فراوان، نجات جان انسان‌ها در شرایط سخت است که باید سعی کنند در این ماموریت بهترین عملکرد را داشته باشند.

وی با اشاره به گستردگی و پراکندگی شهرستان مرزی نهبندان بیان کرد: این شهرستان دارای مناطق دور افتاده و روستاهایی است که شاید اورژانس یا امداد تاکنون فقط به آنجا رفته باشند.

فرماندار نهبندان گفت: ماموریت‌های جاده‌ای و غیرجاده‌ای زیادی که توسط اورژانس در این مناطق انجام شده نشان از تلاش و وظیفه‌مندی پرسنل این مجموعه است.

بیکی عنوان کرد: امسال یک پایگاه اورژانس در مزار سید علی افتتاح شد، همچنین عملیات احداث یک پایگاه در روستای چاهداشی همزمان با هفته دولت آغاز شد که با کمک خیرین، دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: همچنین احداث ۲ پایگاه اورژانس در روستای گرم تمام‌ده و حیدرآباد نیز در دستور کار قرار دارد.

فرماندار نهبندان گفت: گسترده خدمات رسانی پایگاه اورژانس شهر شوسف در حال حاضر بسیار وسیع است که با احداث پایگاه‌های دیگر در این منطقه بخشی از مشکلات کاهش خواهد یافت.

مرکز شهرستان نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =