وضعیت مدارس اصفهان از نظر مقابله با کرونا مطلوب است

اصفهان-ایرنا- سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا استان اصفهان گفت: اکنون وضعیت مدارس و محیط‌های آموزشی از نظر مقابله با کرونا و سلامت دانش‌آموزان مطلوب است.

حجت الله غلامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری فریدونشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه مدارس به امکانات بهداشتی تجهیز شده اند از طرفی همزمان با آموزش مجازی حضور دانش آموزان به صورت اختیاری است.

وی افزود: اکنون مدارس اصفهان با ۳۰ درصد ظرفیت و مدارس شهرستان با ۶۰ درصد ظرفیت دائر است و نگرانی بابت شلوغی کلاس های درس و فضاهای آموزشی وجود ندارد ضمن اینکه آموزش و پرورش برای همین میانگین ۵۰ درصدی حضور دانش آموزان برنامه ریزی کرده و اکنون بیشتر مدارس به صورت نوبتی و گردشی فعالیت می کنند.

سخنگوی ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا اصفهان افزود: به طور طبیعی به همان نسبت که درگیری با کرونا  و مخاطرات آن را در سایر صنوف جامعه و واحدها داریم در بخش آموزشی نیز از این مساله مستثنی نیستیم.

به گفته وی تا اکنون گزارشی مبنی بر ابتلای دانش  آموزی به کرونا به دلیل بازگشایی مدارس نداشته ایم اگر چه در مجموعه آموزش و پرورش استان و کشور نیز افرادی به کرونا مبتلا شده اند.

غلامی تصریح کرد: حضور دانش آموز مبتلا به کرونا در مدارس ممنوع است، همچنین چنانچه یکی از اعضای خانواده دانش آموز  به این بیماری مبتلا شود از حضور او در مدرسه جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر هیچ برنامه ای برای تعطیلی مدارس نداریم، افزود: بهترین شیوه در مقابله با شیوع بیشتر کرونا، رعایت بهداشت فردی و عمومی است تا بتوان در کنار همه محدودیت های این بیماری از بخش های دیگر از جمله آموزش غافل نشویم.

غلامی افزود: در راستای مقابله با کرونا، تبدیل شیرآلات مدارس به نوع پدالی در اولویت نخست است که برخی مدارس آن را اجرا کردند و سایر مدارس تا سه ماه آینده این اقدام برغم کمبود اعتبار انجام خواهند داد.

به گزارش ایرنا، عملیات ساخت ۱۲ طرح آموزشی و پرورشی روز چهارشنبه با حضور عباس رضایی استاندار اصفهان و شماری از مسئولان استانی و محلی در شهرستان فریدونشهر آغاز شد و خیرین هزینه احداث آن را به مبلغ  ۱۰ میلیارد تومان تقبل کردند.

۶ هزار و ۳۰۰ دانش آموز فریدونشهر در سایه کمبود فضای آموزشی استاندارد سال تحصیلی جدید را آغاز کردند. ۱۲۶ مدرسه دولتی در فریدونشهر وجود دارد.

استان اصفهان در زمان حاضر در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

۴۰۷ هزار و ۳۵۳ نفر تا کنون در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این میان ۳۴۹ هزار و ۹۸۴ نفر بهبود یافتند و ۲۳ هزار و ۴۵۳ نفر فوت کردند.

سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور با حضور فیزیکی یا مجازی دستکم ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در استان اصفهان آغاز می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =