۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۲
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 84042294
۰ نفر

برچسب‌ها

برپایی موکب اربعین در شادگان ممنوع است

آبادان - ایرنا - سرپرست فرمانداری شادگان گفت: برپایی موکب اربعین و ایستگاه‌ صلواتی، در این شهرستان ممنوع است.

امید صبری‌پور روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: برپایی ایستگاه‌ صلواتی برای جلوگیری از تجمع مردم ممنوع و در پروتکل‌های بهداشتی قید شده، زیرا مردم تجمع کرده و نذورات دست به دست می‌شود و احتمال ابتلا به بیماری کرونا افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه جابه جایی موجب افزایش سرعت انتقال ویروس شده و وضعیت پرخطری را فراهم کند، افزود: حضور افراد در تجمع‌های زیاد و همچنین جابه‌جایی افراد، سرعت شیوع ویروس کرونا را افزایش داده و جان افراد به شدت در معرض خطر قرار می‌گیرد.

سرپرست فرمانداری شادگان با بیان اینکه ممنوعیت برای حضور در راهپیمایی اربعین در عراق مصوبه ستاد ملی کرونا است، گفت: مردم با درنظر گرفتن این ممنوعیت‌ها از مراجعه به منطقه برای سفر به عراق خودداری کنند.

صبری‌پور ادامه داد: اهمیت سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) بر هیچ کس پوشیده نیست اما هیات‌های مذهبی با توجه به شرایط خاصی که به دلیل شیوع بیماری کرونا در جامعه حاکم شده باید از برپایی موکب و ایستگاه‌های صلواتی به ویژه در مبادی شهر شادگان خودداری کنند.

وی بیان کرد: نباید خدمت و زحمت شبانه روزی فداکاران خط مقدم مبارزه با این ویروس به ویژه کادر سلامت و درمان، روحانیت و نیروهای جهادی ، اصحاب رسانه، نیروهای خدوم انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران، و هلال احمر را فراموش کنیم و باید با همراهی و همدلی یکدیگر برای شکست نهایی ویروس منحوس کرونا تلاش کنیم.

سرپرست فرمانداری شادگان گفت: متواضعانه از مردم خواهش می‌کنیم به خاطر سلامتی خود و سایران از تماس حضوری و تردد غیرضروری پرهیز کنند؛ فاصله اجتماعی را رعایت کرده و حتما از ماسک استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =