ماموریت‌های پلیس در زمان شیوع کرونا تعطیل نشد

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه علیرغم شیوع ویروس کرونا در کشور، ماموریت‌های پلیس تعطیل نشد ادامه داد: در این ایام رزمایش و ماموریت‌های خود را با قدرت و توان بیشتری دنبال کردیم به طوری که برخی نیروها در جریان اجرای ماموریت‌ها به این ویروس مبتلا شده و جان خود را از دست داده و به فیض شهادت نائل آمدند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری روز چهارشنبه در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا ( نشست فصلی - ویدئو کنفرانسی) که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان مظلوم نیروی انتظامی و همچنین سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را گرامی می داریم و برای فرماندهی معظم کل قوا، مقام معظم رهبری مدظله العالی آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

وی با خیر مقدم به ریاست قوه قضائیه، با اشاره به برگزاری این گردهمایی بیان داشت: جمع حاضر فرماندهان، مدیران  و مسئولان نیروی انتظامی هستند که در دومین نشست فصلی سال جاری گرد هم جمع شده اند البته در خدمت فرماندهان انتظامی استان های سراسر کشور، روسای محترم سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، فرماندهان مرزبانی  و یگان های ویژه نیز به صورت ویدئو کنفرانسی هستیم.

سردار اشتری به تشریح هدف از برگزاری دومین نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان ناجا پرداخت و افزود: مروری بر  اقدامات انجام شده و آمادگی بیش از پیش برای ماموریت های آینده محور اصلی این نشست است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های نیروی انتظامی، ادامه داد: نیروهای پلیس به دلیل مسئولیتی که دارند، در اقصی نقاط کشور به صورت شبانه روزی فعالیت و حضور دارند و بحمداله و با لطف و عنایت الهی و هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در اجرای ماموریت ها توفیقات خوبی را داشته اند.

وی با اشاره به ماموریت های سال گذشته ناجا و فعالیت های پلیس از ابتدای سال تاکنون یادآور شد: به لطف خداوند و با ایثارگری همکارانم در اقصی نقاط کشور، اقدامات مطلوبی در کارنامه نیروی عظیم انتظامی ثبت شده که مورد رضایت مقام معظم رهبری مدظله العالی نیز قرار گرفته است.

سردار اشتری با اشاره به شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور ، علاوه بر انجام ماموریت های ذاتی و قانونی، به کمک مسئولان بهداشت و درمان کشور و مردم در راستای پیشگیری از این ویروس منحوس آمدیم که ان شاء الله گزارشات مکتوب را در حوزه اقدامات ناجا در مقابله با شیوع ویروس کرونا محضرتان تقدیم خواهیم کرد.

وی با اشاره به تاکیدات موکد مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به مجموعه بهداشتی و درمانی کشور، تاکید کرد: این آمادگی را داریم که تا رفع ویروس منحوس کرونا در خدمت متولیان بهداشت و درمان کشور باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح اولویت های ماموریت پلیس در سال جاری پرداخت و افزود: ارتقاء و توسعه اشراف اطلاعاتی ( تسلط اطلاعاتی) بر حوزه های ماموریتی ناجا و یکپارچه سازی بانک های اطلاعاتی یکی از محوری ترین اولویت های ماموریتی ناجا در سال جاری است؛ برهمین اساس پلیس باید بر محیط اشراف کامل داشته باشد و معتقدم که با اقدامات پیشگیرانه می توانیم نظم و انضباط را در کشور ارتقاء دهیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور، توسعه و ارتقاء کیفی و کمی خدمات انتظامی با تاکید بر تحول همه جانبه و تعالی رفتار کارکنان به ویژه در حوزه کلانتری ها را نیز اولویت دیگری از اولویت ها بر شمرد و افزود: تشدید اقدامات مقابله ای و مبارزه با موادمخدر، قاچاق کالا ، ارز و ... از دیگر موارد مهم کاری ما است که خوشبختانه  در این عرصه به توفیقات مطلوبی دست یافته ایم.

فرمانده ناجا از کشف 500 تن موادمخدر در پنج ماهه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: باید بگویم بیش از90 درصد کشفیات مواد مخدر در کشور توسط نیروی انتظامی حاصل می شود و ما در مسیر مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر شهید می دهیم و نیروهایمان تا پای جان پیش می روند.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: مبارزه همه جانبه و موثر با جرایم به عنف با تاکید بر سرقت، مفاسد اقتصادی و مالی از دیگر اولویت های ما است که در این زمینه با راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی ناجا توفیقات خوبی داشته ایم که حضرت عالی(رییس قوه قضاییه) در یکی از همایش های مرتبط با امنیت اقتصادی ناجا تشریف آوردید و در اینجا گزارشی از اقدامات را ارائه کرده ایم البته ما با هماهنگی کامل با قوه قضائیه اقدامات خوبی در شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی صورتداده ایم و این روند تداوم خواهد داشت.

سردار اشتری با اشاره به تشدید اقدامات مقابله ای با اراذل و اوباش، خاطرنشان کرد: با هماهنگی دادستانی ها در سراسر کشور با افرادی که مخل نظم ، امنیت و آرامش هستند نیز به شدت برخورد می شود و اجازه جولان به اراذل و اوباش نخواهیم داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تحول همه جانبه و تحقق پلیس هوشمند مبنی بر سامانه های نوین را از اولویت ها معرفی و مطرح کرد: در مبارزه با جرایم سایبری نیز به عنوان یک اولویت مصمم هستیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور، هوشمندسازی پلیس را از دیگر برنامه های اولویت دار دانست و افزود: در راستای تسهیل، تسریع و دقت در خدمات انتظامی فرآیند تحقق هوشمندسازی پلیس را طی یک برنامه مدون سه ساله تا پایان سال 1400 دنبال می کنیم و معتقدم که هوشمندسازی پلیس تاثیر مستقیم  و موثری در امنیت و ارتقاء آن در کشورخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: فرصت را مغتنم شمرده و از حمایت های برادرانه و بزرگوارانه حضرت عالی و قوه قضائیه از پرسنل خدوم انتظامی در سراسر کشور قدردانی می کنم زیرا همواره شاهد حمایت های قضائی از کارکنان خدوم و ایثارگر نیروی انتظامی در سراسر کشور هستیم و با توجه به رویکرد انقلابی و جهادی شما ، این روند افزایش یافته و باعث بارقه امید در همکاران و مردم شده است.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به رئیس قوه قضائیه ادامه داد: به دلیل کثرت و تنوع ماموریت ها نیازمند حمایت های بیشتر قضائی هستیم و در مواردی چون آیین دادرسی کیفری ، قانون به کار گیری سلاح و ... مشکلاتی داریم که ان شاء الله با عنایت حضرت عالی و حمایت های قضائی این موانع نیز مرتفع می شود و همکارانم با روحیه ایثارگری و انقلابی مضاعف برای ارائه خدمات روزافزون تلاش کنند.

سردار اشتری  در بخش دوم سخنرانی خود در  گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا اظهار داشت: خداوند را شاکریم که امروز فرصتی شد تا بار دیگر در خدمت فرماندهان، روسا و معاونان ناجا باشیم تا ضمن مروری بر اقدامات و عملکرد خود از ابتدای سال تاکنون، برنامه های پیش رو را تبیین نماییم و آماده تر از گذشته در مسیر تحقق اهداف حرکت کنیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور افزود: در این ایام علاوه بر انجام وظایف ذاتی و قانونی خود، به کمک نیروهای امدادی و بهداشتی کشور شتافتیم و ان شاء الله در همراهی با مجموعه درمانی کشور تا پایان این ویروس منحوس خواهیم بود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه علیرغم شیوع ویروس کرونا در کشور، ماموریت های پلیس تعطیل نشد، ادامه داد: در این ایام رزمایش و ماموریت هایمان را با قدرت و توان بیشتری دنبال کردیم به طوری که برخی از نیروها در جریان اجرای ماموریت ها به این ویروس مبتلا شده و جان خود را از دست داده و به فیض شهادت نائل آمدند.

وی با قدردانی از مدافعان سلامت و گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدای عرصه صیانت از سلامت و امنیت کشور خاطر نشان کرد: برای همه بیماران به ویژه همکارانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند آرزوی شفای عاجل داریم.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام اخیر دولت امارات در ارتباط با رژیم جعلی ، کودک کش و غاصب اسرائیل تصریح کرد: این حرکت امارات را محکوم می کنیم؛ آمریکا و اسرائیل با چنین اقداماتی به دنبال این هستند که در منطقه حضور بیشتری داشته باشند و به نوعی مسلمانان را تحت فشار قرار دهند و قطعا باید بدانند که راه به جایی نخواهند برد.

سردار اشتری ادامه داد: در آستانه چهل و دومین سالگرد دفاع مقدس هستیم و باید بگویم مردم ثابت کردند همانگونه که در اوایل انقلاب با تمام توان پای کار بودند، امروز هم پای نظام و انقلاب اسلامی ایستاده اند.  

عالی ترین مقام انتظامی کشور  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در آستانه فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی هستیم، ادامه داد: به دلیل همزمانی هفته ناجا با ماه محرم و صفر، تصمیم بر آن شد که برنامه های هفته نیروی انتظامی سال جاری نسبت به سنوات گذشته، اندکی با تاخیر اجرایی شود در هر حال؛ هفته نیروی انتظامی را فرصت مغتنمی برای خدمت مضاعف به مردم می دانیم و قطعا برنامه های این هفته را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی دنبال می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی از پیشگامان خدمت به مردم است، خاطر نشان کرد: اقتدار توام با رافت بایستی رویکرد نیروهای پلیس باشد و ان شاء الله ماموریت هایمان، مقتدرانه ، مدبرانه و هوشمندانه دنبال و اجرایی می کنیم تا بهترین و بیشترین خدمات را به مردم عزیز و ولایی ارائه دهیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تعامل بیش از پیش با قوه قضائیه و مقننه تاکید کرد و گفت: تعامل با قوای سه گانه می تواند به ارتقاء نظم و امنیت در کشور منتج شود بنابراین باید از همه ظرفیت ها در راستای توسعه خدمات به مردم بهره ببریم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی امروز در مسیر رشد و پویایی است، تصریح کرد: همه با هم تلاش کنیم که به هدف گذاری هایمان در طرح تحول ناجا به ویژه در فرآیند هوشمندسازی پلیس برسیم.#

سردار اشتری در پایان ضمن قدردانی مجدد از حضور رئیس قوه قضائیه در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا گفت: ان شاء الله همه ما سربازان شایسته ای برای مقام معظم رهبری مدظله العالی باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =