هدف مجلس یازدهم باید استقرار عدالت و رفع تبعیض باشد

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی استقرار عدالت، رفع تبعیض و ریشه کردن فساد را از اهداف مجلس یازدهم دانست و گفت: نباید بگذاریم این کرسی سبب سرافکندگی نزد مردم و شهدا شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، روح‌الله ایزدخواه نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر  در مجلس شورای اسلامی روزچهارشنبه در نطق میان دستور خود افزود: اگر نتوانیم عدالتی را مستقر کنیم، تبعیضی را بزداییم و فسادی را ریشه کن سازیم، این کرسی‌ها پشیزی نمی ارزد و نباید بگذاریم این کرسی سبب سرافکندگی نزد مردم و شهدا شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با بیان اینکه مجلس  باید مسیر به انحراف رفته حکمرانی را در جمهوری اسلامی، اصلاح کند، تصریح کرد: باید مجلس عدالت را به ریل حاکمیت برگرداند و ترمز دلالی و اقتصاد انحصاری را بکشد.  

وی با تاکید بر اینکه باید آموزش از حالت خصوصی خارج شده و به سلامت و مسکن مردم اهمیت داده شود،  یادآور شد: باید تولید در محوریت اقتصاد قرار گیرد و جلوی سازوکارهای رانت خواری و سفته بازی و دود شدن دارایی های مردم به نفع سوداگران گرفته شود.

ایزدخواه با تاکید بر اینکه قرار گرفتن حاکم عادل در راس هرم قدرت کافی نیست و همه کارگزاران در هر رتبه‌ای باید از عدالت برخوردار باشند، گفت: درد و دغدغه امروز ما حرکت در ریل عدالت و پیشرفت است و برای این موضوع باید در مسیر توسعه و عدالت حرکت کرد ولی امروز ثمره توسعه عاری از عدالت فقر،   فساد و تبعیض شده است.  

نماینده مردم تهران در مجلس ریشه این انحراف را در جریان فکری، فرهنگی و مدیریتی دانست و ادامه داد: مقصود من اشاره به چپ یا راست، ‌ اصولگرا یا اصلاح طلب نیست بلکه آنهایی است که صدها شهرستان و هزاران روستای ایران را با انبوه مزیت‌های انسانی، اقتصادی، اقلیمی و فرهنگی نمی‌شناسند و توسعه را فقط در فربه سازی پایتخت و چهار تا پنج کلانشهر دیگر می دانند. همچنین آنهایی که با خام فروشی کرده و از توسعه مزارع و باغات و احیای میلیون‌ها هکتار اراضی مستعد غفلت کردند تا روستایی زحمتکش  مجبور به کوچ به حاشیه کلانشهرها شود.

وی با اشاره به آنهایی که به اسم خصوصی سازی منجر به ورشکستگی بعضی از کارخانه‌های کشور شدند، یادآور شد: آنهایی که با دعوای ساختگی تخصص یا تعهد، گنجینه گرانبهای جهاد سازندگی را با صدها مرکز تخصصی و هزاران متخصص متعهد به اضمحلال کشاندند و امروز در بهبود کپرنشینی و بسته بندی محصولات خام کشاورزی درجا زدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =