۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۷
کد خبرنگار: 1238
کد خبر: 84042257
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: خرمشهر اربعین امسال پذیرای زائران نیست

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: طبق دستورالعمل ستاد کرونای کشور اربعین امسال خرمشهر و مرز شلمچه آماده پذیرش زائران اربعین حسینی نیستند.

به گزارش ایرنا محمد حیدری چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در اربعین سالجاری باتوجه به فراگیری بیماری کرونا هیچ برنامه ای برای پذیرش زائران و خدمت رسانی به آنها در خرمشهر و مرز شلمچه وجود ندارد .طبق تصمیم اتخاذ شده از سوی وزارت کشور و استانداری خوزستان پیاده‌روی اربعین امسال در خرمشهر و مرز شلمچه برگزار نمی‌شود.

وی گفت: براساس اعلام دولت عراق این کشور اربعین امسال آماده پذیرایی از زائران ایرانی و دیگر کشورهای مسلمان نیست.

حیدری افزود: بر اساس پروتکل‌های مصوب ستاد کرونای کشور راهپیمایی اربعین به عنوان کنگره جهان اسلام امسال برگزار نمی‌شود و موکب‌ها در مسیر مرز شلمچه حق برپایی و فعالیت ندارند.

وی از هیات امنای مساجد و حسینیه‌های شهرستان خرمشهر خواست برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی از پذیرش و دعوت زائران اجتناب کنند و ائمه جمعه سراسر کشور نیز به مردم توصیه کنند از حرکت به سمت خرمشهر خودداری کنند.

حیدری گفت: دشمنان انقلاب به دنبال سوء‌استفاده از شرایط احساسی و مذهبی اربعین حسینی هستند لذا برای جلوگیری از تفرقه امسال هیچ موکبی در مرز شلمچه برپا نخواهد شد.

معاون استاندار و فرمانداری ویژه خرمشهر از فرمانداران دیگر شهرستان‌های خوزستان خواست مانع خروج کاروان‌ها به مقصد مرز شلمچه شوند.

شلمچه ۱۵ کیلومتر با خرمشهر فاصله دارد.

بیش از یک میلیون زائر ایرانی و خارجی اربعین سال گذشته با عبور از مرز بین المللی شلمچه در همایش اربعین شرکت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =