ایجاد بانک ایده راهکاری مناسب برای توسعه اشتغال مددجویان در کمیته امداد است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اقدامات کمیته امداد در مقوله اشتغال‌زایی خانواده‌های تحت پوشش گفت: ایجاد بانک ایده‌ها و طرح‌های اشتغال خانگی و آموزش به خانواده‌های تحت پوشش در کنار  کمک و ارائه تسهیلات  میتواند کمک بسیار مؤثری در محرومیت زدایی از اقشار آسیب پذیر باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در دیدار با مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور افزود: ضمن توجه به تجربیات گذشته می توان با فراخوان طرح و ایده های جدید از مردم نیز در این راستا کمک گرفت.

وی به اهمیت کمک به محرومان و فقرا اشاره کرد و ادامه داد: مسوولیت رسیدگی و کمک به محرومان و فقرا یکی از نعمت‌های بسیار بزرگ خداوند متعال است که باید شکرگزار این لطف الهی باشیم زیرا کمک به محرومان، تأسی به روش و منش اهل بیت (ع) است که موجبات رضایت خداوند متعال را فراهم می آورد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با قدردانی از تلاش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) در کمک رسانی به نیازمندان در ایام شیوع بیماری کرونا اضافه کرد:  تشکیل کمیته امداد و نهادهای حمایتی پس از انقلاب از تدابیر حکیمانه حضرت امام خمینی (ره)  بود که آثار و برکات آن در سال های اخیر به خوبی خود را نشان  داده و امیدواریم در بهبود روند کمک‌رسانی‌ها نیز شاهد تحول در این نهاد باشیم .

حجت الاسلام والمسلمین قریشی تاکید کرد:  بهینه سازی صندوق های کمیته امداد در معابر و بهره مندی از روش های غیر حضوری  در ضمن توجه ویژه و گسترده به فضای مجازی  برای جذب کمک های مردمی می تواند در  جذب کمک های مردمی به این نهاد انقلابی موثر باشد.

وی به استفاده از ظرفیت علما و طلاب در کمیته امداد نیز تأکید کرد و افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) با توجه به گستردگی کمک‌رسانی‌ها می تواند در زمینه فرهنگی و دینی نیز برای خانواده های تحت پوشش خود موثر باشد که برای این مسأله می توان از حضور تربیتی علما و روحانیون نیز در این بخش استفاده کرد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این دیدار بیان کرد: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در  توانمند سازی خانواده های تحت پوشش ، یکی از مهمترین و اصلی ترین برنامه های کمیته  امداد کمک به اشتغال و کسب درآمد پایدار  خانواده های تحت پوشش  است.

سید مرتضی بختیاری اظهار کرد: خودکفایی  زنان  سرپرست خانوار  یکی از برنامه های اصلی  کمیته  امداد در کشور محسوب می شود که در حفظ جایگاه و نقش مادری  در کنار اشتغال پایدار توانسته نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.

وی به اقدامات کمیته امداد در ایام شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و ادامه داد: کمک های مردم و خیّران در این ایام بسیار فوق العاده و بی نظیر بوده  و نشان از همراهی  مردم در لبیک گویی به  مقام معظم رهبری  داشته است.

به گزارش ایرنا، سید مرتضی بختیاری برای افتتاح برخی طرح های کمک به مددجویان به ارومیه سفر کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =