جاده  هشتگرد - طالقان اوایل سال آینده بهره برداری می شود

کرج - ایرنا - استاندار البرز اعلام کرد که جاده هشتگرد به شهرستان طالقان ، اویل سال ۱۴۰۰ زیر بار ترافیک می رود که با گشایش آن فاصله زمانی این ۲ منطقه ۴۵ دقیقه کاهش می یابد.

عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه دربازدید از روند پیشرفت  پروژه راه هشتگرد - طالقان افزود: در سال های ۹۷ و ۹۸ این پروژه در زمره پروژه های ملی قرار گرفت ، از این رو از طریق اعتبارات ملی حمایت می شود.

وی با اشاره به اینکه این پروژه برای البرز بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد : سالیان متمادی است که عملیات اجرایی این پروژه آغاز شده و در ابتدا جاده دسترسی روستایی بود.
شهبازی با بیان اینکه با بهره برداری از این پروژه ۴۵ دقیقه از مسیر هشتگرد به طالقان کم می شود، گفت: شهرستان طالقان می تواند مقصد و هدف گردشگری باشد و نیازمند ارتقا زیرساخت های دسترسی است.
استاندار البرز اضافه کرد: از آخرین بازدید که یک ماه پیش صورت گرفت، حدود چهار کیلومتر از راه آسفالت شد و کنارگذر تونل بیش از ۶۰ درصد پیشرفت داشته و زیرسازی و ابنیه در آن در حال انجام است.
شهبازی افزود: روند پیشرفت پروژه خوب است و با توجه به مطالبات مردم و تعهدی که به انها داشته ایم انتظار می رود که دست اندرکاران ساخت این پروژه به تکمیل آن سرعت بخشند.
وی عنوان کرد: این جاده بسیار زیبا که در دولت تدبیر امید با نگاه ویژه دکتر روحانی رییس جمهوری ، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و  وزیر  راه و شهرسازی پیشرفت خوبی داشته است .

پروژه راه هشتگرد - طالقان  به طول ۳۲ کیلومتر از ۲  قطعه و  یک دستگاه تونل تشکیل شده که قطعه اول به طول ۱۶ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۷۸ درصد و قطعه دوم  با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =