۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 925
کد خبر: 84042247
۰ نفر

برچسب‌ها

تولید گندم در تهران ۱.۵ برابر میانگین کشوری است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: میانگین عملکرد تولید گندم آبی در کشور ۴.۲ تن اما در استان تهران بالای ۶ تن بوده و در حقیقت ۱.۵ برابر میانگین کشوری است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران «کریم ذوالفقاری» در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: این موفقیت به واسطه زحمت کشاورزان و استفاده از تکنولوژی‌های روز به دست آمده است.

به گفته وی تهران از نظر وسعت اراضی کشاورزی استان بزرگی نیست و  ۱.۲ درصد اراضی کشاورزی کشور را در اختیار دارد اما خوشبختانه به واسطه کشاورزی پیشرفته، سالانه حدود ۶ میلیون تن معادل ۵.۵ درصد کل محصولات کشاورزی کشور در استان تهران تولید می‌شود.

وی افزود: یکی از محصولاتی که نقش به سزایی در امنیت غذایی دارد، گندم است که خوشبختانه در سال زراعی ۹۸ و ۹۹ به میزان خوبی از تولید رسیدیم به طوری که امسال با ۴۰ هزار هکتار سطح زیرکشت گندم در استان تهران موفق به برداشت ۲۵۰ هزار تن گندم با میانگین عملکرد بیش از ۶ تن درهکتار شدیم.

«ذوالفقاری» با بیان این که استان تهران در خرید تضمینی رتبه چهام کشور را دارد، بیان کرد: سال گذشته توانستیم ۱۱۰ درصد تحقق خرید تضمینی داشته باشیم.

وی ورامین را رتبه اول تولید گندم در استان معرفی کرد و اظهار داشت: حدود ۲۵ دردصد از ۲۵۰ هزارتن تولید گندم استان به ورامین اختصاص دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =