وسعت عرصه‌های تخریب‌شده در چهارمحال و بختیاری ۶۰ درصد افزایش یافت

شهرکرد - ایرنا - جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: وسعت عرصه‌های تخریب شده استان در پنج ماه نخست امسال با ۶۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به بیش از ۴۶۳ هکتار رسید.

حسن عسگری روز چهارشنبه در گفت و با ایرنا با اشاره به تخلفاتی که در پنج ماه نخست سال جاری در حوزه منابع طبیعی استان رخ داده است، افزود: در این مدت ۱۶۰ فقره پرونده تخلف در خصوص تخریب عرصه با مساحتی بیش از ۴۶۳ هکتار در استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه کمترین میزان تخلف در زمینه تخریب عرصه‌های طبیعی در شهرستان‌های بن و سامان بوده است، افزود: یکی از علت‌های کمتر بودن تخلفات در این دو شهرستان کمتر بودن عرصه‌ها است همچنین با توجه به واگذاری‌های انجام شده توسط جهادکشاورزی تمایل افراد برای تصرف عرصه‌های طبیعی در این شهرستان‌ها کمتر شده است.

جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری به مقایسه این آمار با مدت مشابه سال قبل پرداخت و خاطرنشان کرد: امسال تخریب عرصه‌ها در مقایسه با سال گذشته از نظر تعداد پرونده تشکیل شده ۲۲ درصد کاهش و از نظر مساحت ۶۰ درصد افزایش یافته است.

عسگری به تشکیل ۶۸۰ فقره پرونده چرای غیر مجاز دام شامل ۷۴ هزار و ۶۶۵ واحد دامی اشاره و بیان کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در تعداد پرونده رشد ۵۵ درصدی و در واحد دامی رشد ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: از جمله تخلفات در حوزه منابع طبیعی می‌توان به سوزاندن درخت و درختچه یا به عبارتی هرگونه آسیب به درختان، کشفیات چوب، هیزم، زغال، بوته و محصولات فرعی جنگل، حریق، کوره زغال، چرای غیر مجاز، تخریب و تصرف، بوته‌کنی و قطع درختان اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =