خیران کاشانی ۱۷۰ میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردند

کاشان- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در شهرستان و امام‌جمعه کاشان از کمک ۱۷۰ میلیارد ریالی مردم و خیران برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز چهارشنبه در جمع خیران سلامت گفت: امروز در عرصه دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و هر بخش، مردم کاشان حرف برای گفتن دارند و یک نماد و تابلو امروز اندیشه دکتر احسان کیهان در بخش خوابگاهی است.

وی افزود: حوزه سلامت پیش از انقلاب ریشه در اندیشه مردمی این دیار داشت و پس از انقلاب نیز بار بیشتر این حوزه بر دوش خیران بود، به گونه‌ای که تاریخ روشن و آشکارش ساخت بیمارستان نقوی است که پرچمدار و پیشرو در حوزه سلامت منطقه هستند.

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان یادآور شد: بفرموده رهبر معظم انقلاب، مردم منطقه در راستای پاس‌داشت ارزش‌های انقلاب و تمامیت این نظام الهی تلاششان را به حد نصاب کامل رساندند که منظور از این عبارت زیبا و متن والا، حد نصاب در همه عرصه‌ها است که آخرین مورد بحران شیوع ویروس کرونا به شمار می‌رود.

مردم کاشان، پیشگام امور خیر در حوزه سلامت

فرماندار ویژه کاشان در ادامه ضمن قدردانی از خیران بیان کرد: بیشترین اقدام‌ها در این منطقه با جمعیت حدود ۳۸۰ هزار نفر، از سوی خیران گرامی صورت گرفته است.

علی‌اکبر مرتضایی با اشاره به پرورش شخصیت‌های بزرگ در کاشان و انتخاب آن به عنوان پایتخت نهج البلاغه، اضافه کرد: کاشان در آزمایش خطیر کرونا به خاطر نزدیکی با قم نخستین شهرستانی بود که به این بلا دچار شد و به علت نبود تجربه در نحوه مبارزه با آن، هرچه در توان داشت از سوی مسئولان و کادر پزشکی انجام داد.

وی تصریح کرد: این اقدام نخستین و البته موفق‌ترین تجربه بود و موجب شد تا بسیاری از اقدام‌ها برای سایر مناطق کشور الگو شود؛ لذا جا دارد به عنوان نماینده دولت از همه عزیزانی که برای رفع این مشکل و حفظ سلامت مردم کمک کردند، تشکر کنم.

فرماندار ویژه کاشان با اشاره به ظرفیت‌های موجود گفت: این شهرستان با تعامل خیران، مردم، نیروهای انتظامی، ارتش، سپاه و بسیج توانست با بیماری منحوس کووید- ۱۹ مقابله کند اما نیازمند توجه بیشتری از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

اجرای ۵۵ طرح با مشارکت خیران در کاشان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان نیز در این نشست اظهار داشت: بیش از ۵۵ طرح خیرساز در سال‌های اخیر در حوزه سلامت با مشارکت و همراهی خیرین گرامی منطقه اجرا شده است.

 سید علیرضا مروجی افزود: خیرین سلامت این منطقه از گذشته‌های دور تا کنون پیشگام امور خیر در کشور بوده‌اند و امیدواریم در حوزه‌های دیگر مانند آموزش، پژوهش، فرهنگی و دانشجویی نیز یاریگر دانشگاه باشند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه کاشان مرکز استان نیست، اما بیشتر اقدام‌های صورت گرفته در منطقه با همت خیرین بوده و وظیفه ماست که قدردان این عزیزان باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، امروز را روز ویژه‌ای برای حوزه سلامت منطقه برشمرد و اضافه کرد: برای نخستین بار در این دانشگاه، خوابگاه دانشجویی به همت خیری بزرگوار بنا می‌شود.

چند نفر از اعضای مجمع خیرین سلامت‌ساز کاشان که به صورت رسمی کار خود را از سال ۸۸ آغاز کرده‌اند، در ادامه این نشست با اهدای لوحی تقدیر شدند.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به بیشتر کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

۴۰۷ هزار و ۳۵۳ نفر تا کنون در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این میان ۳۴۹ هزار و ۹۸۴ نفر بهبود یافتند و ۲۳ هزار و ۴۵۳ نفر فوت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =