سبقت گرفتن نرخ ارز در صرافی های بانکی از بازار غیررسمی

تهران- ایرنا-  بازار ارز امروز (چهارشنبه) شاهد پیشی گرفتن نرخ ارز در صرافی‌های بانکی از نرخ بازار غیررسمی بود. این اتفاق در پی تصمیم روز دوشنبه بانک مرکزی برای از میان بردن فاصله قیمتی میان ارز بازار غیررسمی و صرافی‌های بانکی ایجاد شد.

به گزارش ایرنا، امروز (۲۶ شهریور) در ساعت ۱۴، دلار در صرافی‌های بانکی با افزایش ۶۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته با نرخ ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری و با قیمت ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

همچنین تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز شاهد افزایش ۳۵۰ تومانی قیمت‌ها نسبت به روز گذشته بود. در این صرافی‌ها بهای ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان برای خرید یورو و ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان برای فروش این ارز ثبت شده است.

مشاهدات بازار غیررسمی ارز نیز نشان‌دهنده افزایش قیمت است. براساس معاملات امروز این بازار قیمت دلار باردیگر به کانال ۲۷ هزار تومان بازگشت و اکنون در محدوده قیمت ۲۷ هزار تومان تا ۲۷ هزار و ۵۰ تومان در حال خرید و فروش است.

 سامانه سنا نیز در روز کاری گذشته (۲۵ شهریور)، قیمت خرید و فروش دلار و یورو نوسان معناداری را تجربه نکرد. یورو در این سامانه به مبلغ میانگین ۲۸ هزار و ۳۱۴ تومان به فروش رفت و برای فروش دلار نیز میانگین ۲۲ هزار و ۹۷۶ تومان ثبت شد.

همچنین سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته نیز قیمت یورو میل افزایشی و دلار گرایش کاهشی از خود نشان دادند. در این سامانه هر حواله یورو با میانگین قیمت ۲۶ هزار و ۶۵۷ تومان انجام شد. فروش حواله دلار نیز در روز معاملاتی گذشته با میانگین قیمت ۲۰ هزار و ۵۲۵ تومان انجام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =