۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 2065
کد خبر: 84042219
۰ نفر

برچسب‌ها

ایجاد تعاونی‌های متعدد مسکن در قوچان مشکل ساز شده است

مشهد - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قوچان گفت: بیشترین مشکل تعاونی‌ها در این شهرستان مربوط به حوزه مسکن می‌باشد که دلیل اصلی آن ایجاد تعاونی‌های متعدد و بدون کارشناسی در این حوزه است.

حسین ولایتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مسکن مهر از جمله این تعاونی‌ها است که مشکلات بسیاری دارد افزود: تاکنون ۷۲ تعاونی در این شهرستان منحل یا ادغام‌شده‌اند که بیشتر آن‌ها مربوط به حوزه مسکن است.

وی ادامه داد: عدم فعالیت، هزینه ‌تراشی برای مردم و نبود سوددهی مناسب برای اعضا علت اصلی تعطیلی این تعاونی‌ها به شمار می‌رود.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قوچان گفت: تاکنون ۵۷۶ تعاونی با عضویت ۳۰۲ هزار و ۶۰۴ نفر و سرمایه بیش از  ۱۰۸ میلیارد ریال در این شهرستان تشکیل ‌شده که زمینه اشتغال ۵ هزار و ۴۴۳ نفر را فراهم کرده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۳۶ تعاونی با عضویت ۲۷۸ هزار و ۴۸۹ نفر در قوچان فعال‌ هستند که سرمایه‌گذاری انجام ‌شده در آن‌ها ۴۴ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال بوده و زمینه اشتغال ۸۰۸ نفر را فراهم آورده‌اند.

ولایتی بیشترین عضویت تعاونی‌ها در این شهرستان را مربوط به تعاونی سهام عدالت با ۱۱۰ هزار نفر دانست و ادامه داد: در حوزه‌های خدماتی ۳۷ تعاونی، کشاورزی ۳۲ ، صنعتی ۲۵ ، مسکن ۱۳ ، تولیدی و توزیعی ۱۰ تعاونی فعال وجود دارد و تعاونی‌هایی از قبیل تأمین نیاز مصرف‌کنندگان ، فرش دستباف ، تأمین نیاز تولیدکنندگان ، حمل‌ونقل ، عمرانی ، اعتباری و  تأمین نیاز صنفی نیز با تعدادی کمتر مشغول فعالیت‌ هستند.

وی گفت: ۳۶۸ تعاونی راکد و غیرفعال نیز در این شهرستان وجود دارند که هنوز بر اساس قانون منحل نشده‌اند و امیدواریم در آینده از این ظرفیت برای رشد و توسعه شهرستان استفاده شود.

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =