ظرفیت‌های توسعه‌آفرین سنقر و کلیایی برای اشتغال به کار گرفته شود

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه بااشاره به اهمیت رفع معضل بیکاری گفت: ظرفیت‌های توسعه‌آفرین شهرستان سنقر و کلیایی باید در راستای اشتغال و تولید به کار گرفته شود.

هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در نشست ستاد اشتغال و سرمایه گذاری سنقر و کلیایی افزود: فرماندار سنقر و کلیایی طی مدت حضور در این شهرستان، کارهای خوبی را انجام داده و به دلیل این عملکرد جهادی از ایشان تشکر می کنیم و انتظار داریم در مدت باقی مانده تا پایان این دولت نیز با همین انگیزه ستودنی با کمک همه دستگاه ها و مجموعه ها، مشکلات مردم را بشنود و به صورت ویژه حل آن را پیگیری کند.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، یک ظرفیت بسیار خوب برای پیشبرد کارها و انتقال مطالبات موجود به مدیران ملی است که به شکل مناسب باید از ظرفیت و جایگاه ایشان در مسیر توسعه سنقر و کلیایی بهره گرفته شود.
بازوند در ادامه به آسیب های جدی کرونا به حوزه تولید و اشتغال سنقر و کلیایی اشاره کرد و گفت: این شهرستان باید متناسب با این آسیب ها از اعتبارات اشتغال زایی و کرونا برخوردار شود تا خسارت های وارده به واحدهای تولیدی و صنعتی تا حدودی جبران شود.
وی از واگذاری یک سالن چند منظوره متعلق به استانداری به شهرداری سنقر استقبال کرد و گفت: در صورتی که این سالن برای استفاده مردم و جوانان راه اندازی شود، استانداری علاوه بر واگذاری مجموعه، مبلغ ۱۰۰ میلیون هم برای راه اندازی کمک می کند.‌ البته طبق توافق نامه‌ در زمان بحران مدیریت این سالن در اختیار فرماندار است.
مدیر ارشد استان کرمانشاه ادامه داد: مشکل تخصیص آب این شهرستان در یک نشست اختصاصی با حضور دستگاه های ذی ربط بررسی می شود و مشکلات سرمایه گذاری جدید در این حوزه را برطرف می کنیم.
بازوند با استقبال از اجرایی شدن پروژه کارخانه فولاد در شهرستان سنقر و کلیایی اظهار داشت: اولویت اول ما ایجاد اشتغال است و علاوه بر تسهیل گری در مسیر این سرمایه‌گذاری بزرگ، کمک های فنی و اعتباری هم در اختیار این کارآفرین قرار خواهیم داد.
وی در ادامه سخنانش بر تسریع در اجرای پروژه پتروشیمی سنقر تاکید کرد و گفت: شرکت پتروشیمی کشور قول داده این پروژه انجام شود و در دیدار با مدیرعامل پتروشیمی کشور مشکلات این طرح را پیگیری خواهم کرد.
استاندار کرمانشاه ادامه داد: در حوزه محرومیت زدایی تلاش می کنیم دهستان های محروم شهرستان را شناسایی کرده و از ظرفیت بنیاد علوی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای رفع محرومیت ها استفاده کنیم.
بازوند گردشگری را ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه این شهرستان توصیف کرد و گفت: سدهای جامیشان و شهدا از ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری برخوردار است و در یک کارگروه ویژه زمینه سرمایه گذاری های جدید در این مجموعه ها فراهم می شود.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های توسعه‌آفرین سنقر و کلیایی باید از حالت راکد در بیایند و وارد چرخه تولید و اشتغال زایی شوند.
استاندار کرمانشاه پروژه بزرگراه راه سنقر - بیستون را یکی از مطالبات مردم این شهرستان برشمرد و گفت: راه و شهرسازی این پروژه را فازبندی کند تا در سفر دکتر نوبخت اعتبار لازم برای اجرایی شدن یک مرحله مهم و محوری آن تامین شود.
بازوند از فرش بافی به عنوان یک صنعت قدیمی در سنقر و کلیایی نام برد و گفت: با توجه به ریشه دار بودن این هنر در میان مردم منطقه، در صورت حمایت های لازم می توان اشتغال زیادی را حول محور فرش بافی ایجاد کرد.
شهرستان سنقروکلیایی با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.

اخبار مرتبط