فرماندار اوز: ارتقای اداره‌های این شهرستان جدید با قوت ادامه می‌یابد

لارستان –ایرنا- فرماندار شهرستان تازه تاسیس اوز در جنوب فارس بیان کرد:ارتقای اداره‌های این شهرستان که تاثیر بسزا و نقش تعیین کننده ای در توسعه و شکوفایی این منطقه دارد به عنوان یک اولویت اساسی در دستور کار مدیریت اجرایی این شهرستان است و با قوت و جدیت ادامه خواهد یافت.

علی اصغر علی پور چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک ۱۷ اداره به صورت مستقل در این شهرستان فعالیت می کنند و ۱۰ دستگاه اجرایی دیگر نیز به زودی و تا پایان سال جاری در این شهرستان تاسیس خواهند شد.

وی بیان کرد: تاکنون نمایندگی های پست ، دامپزشکی ، جهاد کشاورزی ، ورزش وجوانان ، آب و فاضلاب ، برق ، نیروی انتظامی و فرهنگ وارشاد اسلامی که به صورت نمایندگی و زیر نظر شهرستان لارستان و یا استان فعالیت داشتند، به اداره مستقل ارتقا یافتند.

علی پور گفت : همچنین ادارات مستقل که به صورت رسمی در این شهرستان تاسیس شد و فعالیت دارد شامل فرمانداری، شبکه بهداشت ودرمان ، بنیاد مسکن ، نظام مهندسی ،  کتابخانه های عمومی و پلیس راهور هستند.

فرماندار شهرستان اوز گفت: مقدمات لازم برای تاسیس ادارات کمیته امداد امام (ره) ، منابع طبیعی ، ثبت اسناد ، دادگاه ، صنعت ، معدن وتجارت ، پزشکی قانونی ، تامین اجتماعی ، تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و همچنین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز فراهم شده و تا پایان سال جاری و به فراخور ایجاد شرایط  مناسب راه اندازی خواهند شد.

علی پور همچنین بیان کرد: ادارات آموزش وپرورش ، هلال احمر ، اوقاف وامور خیریه ، مخابرات ، راه وشهرسازی ، امور اقتصادی ودارایی و شهرداری از قبل در این شهرستان مستقل و فعال بوده اند.

وی اقدام دولت در ارتقای اوز به شهرستان در تقسیمات کشوری را تحقق خواسته بحق مردم این منطقه دانست و گفت: تحقق این مهم پایان راه و مطالبات مردم نیست بلکه آغاز راهی برای توسعه و ارتقای بیش از پیش سطح رفاه عمومی مردم این خطه است.

علی پور افزود: فرهنگ غنی ، عمیق و تاریخ سرشار منطقه اوز در کنار صفا و صمیمت و مردمداری و اخلاق مداری مردم خونگرم آن، این دیار را به یکی از کانون های مورد توجه مسئولان و متولیان امر و تصمیم سازان سیاسی و اجرایی قرار داده است.

شهرستان اوز که دارای ۲ بخش مرکزی و بید شهر است، در فاصله ۳۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

هیات وزیران در جلسه چهارشنبه دهم مهرماه ۹۸ با ارتقای ۲ شهرستان و هفت بخش در استان فارس به تحقق این خواسته سالیان گذشته اهالی این مناطق پاسخ مثبت داد.

استان فارس پیش از این ۲۹ شهرستان را شامل می‌شد که با افزوده شدن هفت شهرستان جدید،‌ شمار شهرستان‌های آن به ۳۶ شهرستان افزایش یافت تا از این منظر در کشور رکورددار باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =