ثبت روز مقاومت مردم گیلانغرب در تقویم از خواسته‌های به حق مردم است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: موضوع ثبت روز چهارم مهرماه به عنوان روز مقاومت مردم گیلانغرب در تقویم کشورمان خواسته به حق مردم غیور این خطه است که آن را پیگیری می‌کنیم.

کوروش محمودیان روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در گیلانغرب افزود: حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان نماد اتحاد و انسجام ملت ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی اظهار داشت: چهارم مهرماه برگ زرینی در تاریخ افتخارات دفاع ملت ایران و به ویژه مقاومت به یاد ماندنی مردم غیور شهرستان گیلانغرب است.

فرماندار گیلانغرب، بر ضرورت گرامیداشت ایام حماسه و ایثار با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و لزوم توجه به توصیه‌های مجموعه کادر بهداشت و درمان باتوجه به وضعیت شهرستان از حیث شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گیلانغرب نیز از دوران دفاع مقدس به عنوان اوج افتخارات ملت ایران نام برد که با دست خالی و بهره‌گیری از ایمان و معنویت در دفاع از کیان نظام و کشور ایستاد که نتیجه آن معنویت مقاومت توکل و خودباوری بود.

سرهنگ پاسدار محمدجواد نجفی افزود: امروز ارزش های دفاع مقدس را باید استخراج و تبدیل به فناوری و فرآوری نماییم.

گرامیداشت چهارم مهرماه روزحماسه مقاومت مردم گیلانغرب به صورت کاروان خودرویی از سطح شهر تا یادمان شهدای مطلع الفجر، نواختن زنگ مقاومت، تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، اعزام اکیپ های پزشکی رایگان به مناطق محروم، گندزدایی و ضدعفونی معابر عمومی، اجرای طرح میز خدمت، برگزاری یادواره شهدای آبروی محله و بزرگداشت قربانیان حادثه بمباران شیمیایی روستای نسار دیره و اجرای برنامه های فرهنگی حول محور دفاع مقدس از طریق فضای مجازی از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده طی هفته دفاع مقدس در شهرستان گیلانغرب اعلام شد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.