۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 1447
کد خبر: 84042152
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: شهرستان دلفان نیازمند سه کتابخانه عمومی است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار دلفان گفت: ۲ مرکز شهری و ۴۴۴ روستای این شهرستان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارای چهار کتابخانه عمومی است و به سه کتابخانه دیگر نیاز دارد.

به گزارش ایرنا حشمت بهمنی روز چهارشنبه در نشست انجمن کتابخانه ها افزود: در حال حاضر ۲ کتابخانه عمومی شهری در نورآباد و هفت چشمه و ۲ باب کتابخانه روستایی در شهرستان دلفان فعال است که با توجه به شاخص ها و استانداردهای کشوری پاسخگوی نیاز علاقه‌مندان نیست.

وی اظهار داشت: براساس استانداردهای بین ‎المللی کتابداران (ایفلا)، باید به ازای هر فرد سه جلد کتاب در کتابخانه ‎های عمومی وجود داشته باشد که این شاخص در دلفان به ازای هر چهار نفر یک جلد است.

فرماندار دلفان گفت: فضای فیزیکی مکان های عمومی مطالعه در استانداردهای جهانی برای ۱۰۰ نفر هشت مترمربع  و در این شهرستان برای هر ۱۰۰ نفر کمتر از یک متر مربع است.

بهمنی یادآور شد: چندین سال از آغاز ساخت کتابخانه دوم در کوی خرم مسکن شهر نورآباد گذشته و این طرح به عنوان مطالبه عمومی مردم ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بهمنی با تاکید بر استفاده از ظرفیت خیرین و انجمن های مردم نهاد در حوزه کتاب و کتابخوانی افزود: کمبود کتاب در روستاهای شهرستان دلفان نیز باید با دقت نظر و توجه مسوولان برطرف شود.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =