مجوز لایروبی رودخانه‌های لرستان با مشارکت بخش خصوصی صادر شد

خرم‌آباد – ایرنا – مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: مجوز لایروبی رودخانه‌های استان توسط بخش خصوصی صادر شده و تا هفته آینده وارد مرحله اجرایی می‌شود.

مهدی پازوکی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: لایروبی رودخانه های استان در مناطق شهری و خطرپذیر بر اساس ظرفیتی که قانون بودجه سال ۹۹ در اختیار شرکت آب منطقه ای قرار داده بود ابلاغ شد.

وی اظهار داشت: با پیشنهاد لایروبی رودخانه های استان توسط بخش خصوصی موافقت و مجوز این امر توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان بدون اشاره به اعتبار این اقدام ادامه داد: این طرح از طریق تهاتر با بخش خصوصی اجرا می شود و تا اوایل مهرماه امسال به اتمام می رسد.

پازوکی اضافه کرد: علاوه بر این اقدام، استاندار لرستان نیز اعتبار مشخصی را به منظور لایروبی و دیوارسازی ساحل رودخانه ها از هیات دولت درخواست کرده که با موافقت وزیر کشور برای طرح در هیات دولت ارسال شده است.

وی بدون اشاره به این مبلغ گفت: در صورت تصویب هیات دولت، اعتبار مورد نظر از محل ماده ۱۰ ستاد حوادث تامین و به استان پرداخت می شود.

شهرها و حدود ۸۰ درصد از روستاهای پرجمعیت لرستان در کنار رودخانه های دائمی، پرآب و سیل خیز بنا شده‌اند بطوریکه هر ساله توسط سیل های فصلی تهدید می شوند.

گودرز امیری معاون امور عمرانی استانداری لرستان آبان گذشته اعلام کرده بود ۱۲۴ نقطه از رودخانه های این استان با برآورد اعتباری یکهزار میلیارد تومان نیازمند لایروبی  هستند  که ۴۵ میلیارد تومان از طریق وزارت نیرو و هیات دولت برای این طرح ها تخصیص داده شده است.

از سیل فروردین ۹۸ تا کنون لایروبی رودخانه های استان در مناطق شهری و روستایی به صورت مقطعی در حال انجام است.

طول رودخانه های فصلی و دایمی لرستان حدود ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر برآورد می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =