کاداستری شدن اراضی ملی در تهران روند رو به رشدی دارد

تهران- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به اینکه اصلاح هندسی نقشه‌ها و تهیه طرح کاداستر(حد نگاری) در صدر فعالیت‌های این اداره‌کل قرار دارد، گفت: کاداستری شدن اراضی ملی در استان از روند روبه رشد برخوردار است.

به گزارش ایرنا «علینقی حیدریان» روز چهارشنبه در بیست‌وهفتمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران، افزود: اصلاح هندسی نقشه‌های ثبتی نیز به عنوان مهم‌ترین مرحله فرآیند اجرای طرح کاداستر مطرح بوده و سرعت‌بخشی به اجرای کامل این طرح و صدور اسناد تک برگ برای عرصه‌های ملی و دولتی ضروری است. 
این مسئول منابع طبیعی استان تهران به اهمیت اجرای طرح کاداستر اشاره کرد و اظهار داشت: طرح کاداستر با هدف تثبیت مالکیت دولت بر اراضی ملی و دولتی و حفظ انفال به مرحله اجرا درآمده که با اجرای کامل این طرح از تعرض و سوء‌استفاده‌های احتمالی از عرصه‌های ملی به شدت کاسته شده و بسیاری از مشکلات ثبتی نیز برطرف می‌شود.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران نیز در این جلسه به عزم دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد برای اجرای هرچه سریع‌تر طرح کاداستر تأکید و بیان کرد: صدور اسناد تک برگ کاداستری برای عرصه‌های ملی و دولتی به عنوان اولویت اول در دستور کار جدی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قرار دارد که با توجه به تعامل موجود امیدوار هستیم تا هرچه زودتر کل اراضی ملی استان تهران دارای اسناد تک برگ کاداستری شود.
«عبدالحسین» رامشی اجرای طرح کاداستر را گامی مهم در تثبیت حقوق و مالکیت دولت دانست و افزود: از آنجائی که با اجرای این طرح اراضی ملی و دولتی و مستثنیات منفک و مشخص می‌شود، از این‌رو با در نظر گرفتن حقوق مردم، از تصرف و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی جلوگیری خواهد شد.
به گزارش ایرنا در این جلسه علاوه بر حضور اعضای کارگروه، مسئولان ادارات منابع طبیعی و ثبت اسناد شهرستان‌های فیروزکوه، ملارد، شهریار، تهران و پاکدشت حضور داشتند و برخی از پلاک‌های این شهرستان‌ها با هدف رفع موانع موجود برای صدور اسناد تک برگ کاداستری مورد بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =