ترامپ مدعی آماده شدن واکسن کرونا درچند هفته آتی شد

تهران-ایرنا- به رغم هشدار مقام‌های بهداشتی آمریکا درباره تعجیل در تولید و عرضه واکسن، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا وعده داده که واکسن کرونا تا سه تا چهار هفته آینده آماده می‌شود.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز گزارش داد: ترامپ در مراسمی به میزبانی ای بی سی نیوز در فیلادلفیا از عملکرد خود در مدیریت بحران کورنا دفاع کرد و گفت واکسن برای توزیع تا قبل از انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) آماده خواهد شد.

ترامپ گفت: «بسیار به واکسن نزدیک هستیم. اگر می خواهید حقیقت را بدانید، در دولت قبلی شاید سالها طول می کشید که واکسن به خاطر سازمان داروی فدرال و دیگر مجوزها واکسن آماده شود و ما در چند هفته به آن دسترسی پیدا می کنیم. این مدت ممکن است سه چهار هفته باشد.

آنتونی فائوچی متخصص ارشد بیماری های عفونی در آمریکا اوایل ماه جاری میلادی به شبکه خبری سی ان ان گفت بیشتر کارشناسان بر این باورند که واکسن تا ماه نوامبر یا دسامبر (آذر) در دسترس خواهد بود. قابل درک است که واکسن را تا ماه اکتبر (مهر) داشته باشیم اما من آن را بعید می دانم.

برخی دیگر از کارشناسان می گویند واکسن بی خطر و معتبر کروناا تا اوایل سال ۲۰۲۱ آماده نخواهد شد.

ترامپ در این سخنرانی چنین استدلال کرد که تصمیم او برای اعمال ممنوعیت سفر علیه چین و اروپا جان هزاران و یا حتی میلیون ها نفر را نجات داده است.

وی همچنین از آمریکایی هایی که از پوشاندن صورت و حفظ فاصله اجتماعی خودداری کرده اند دفاع کرد و گفت کارشناسانی همچون فائوچی در جریان این بحران نظرات خود را درباره چنین اقداماتی تغییر داده اند.

ترامپ با انتقادهایی به دلیل برگزاری گردهمایی انتخاباتی اش در نوادا و دیگر ایالت ها مواجه بوده است و فائوچی به عنوان مشاور او آنها را کامل توام با ریسک توصیف کرده است.

جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ هفته گذشته وی را به خودداری از انجام وظایف خود در برخورد با همه گیری کرونا متهم کرد که باعث از دست رفتن میلیون ها شغل شده است.

در آمریکا تا روز سه شنبه ۶ میلیون و ششصد هزار مورد ابتلا به کرونا ثبت شده که بالاترین رقم در سطح کشورهای جهان است و شمار جان باختگان ناشی از این ویروس در آمریکا ۱۹۵ هزار نفر بوده است. شمار مبتلایان در آمریکا ۲۰ درصد کل جمعیت جهان است، این در حالیست که جمعیت آمریکا فقط ۴ درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد.

ترامپ می گوید ایالات متحده بیشترین آمار مبتلایان را دارد زیرا تست های بیشتری نسبت به سایر کشورها انجام داده است.

وی با تکرار ادعای قبلی خود گفت ویروس به خودی خود از بین خواهد رفت و این موضوع را که تهدید این ویروس را کم اهمیت نشان داده تکذیب کرد

نتایج نظرسنجی جدید نشان می دهد که با توجه به این که به نظر می رسد ترامپ بیشتر از سلامت مردم به مسائل و اهداف سیاسی خود اولویت می دهد،  اکثر مردم آمریکا تمایلی به دریافت واکسن کرونا ندارند و معتقدند بعید نیست واکسن ها تحت تاثیر مسائل سیاسی و انتخاباتی، بی خطر نباشند.

انتخابات آمریکا برای تعیین پنجاه و نهمین رئیس جمهوری آمریکا و معاون او سوم نوامبر برابر با ۱۳ آبان ماه برگزار می شود. بیشتر رای دهندگان آمریکا عملکرد بایدن در مقابله با کرونا را بهتر از ترامپ می دانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =