تاکید بر پرداخت تسهیلات ویژه به امدادگران و داوطلبان

تهران - ایرنا - تفاهمنامه همکاری جمعیت هلال‌احمر با بانک ملت امروز(چهارشنبه) با تاکید بر پرداخت تسهیلات ویژه به امدادگران و داوطلبان این جمعیت امضا شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، کریم همتی در جلسه انعقاد تفاهمنامه همکاری با محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت گفت: بخش عمده ای از خوشنام بودن بانک ملت مربوط به سرمایه پرسنلی بانک ملت است. همواره برخورد خوب و شایسته ای داشته اند. برخورد های حسنه در بانک ملت به نحو احسن وجود داشت.

وی درباره افزایش مبلغ تسهیلات برای امدادگران، داوطلبان و جوانان هلال احمری، افزود: با توجه به اینکه تسهیلاتی که برای امدادگران، داوطلبان و جوانان هلال احمر پرداخت می شود، مبلغ پنج میلیون تومان است، درخواست داریم تا مبلغ تسهیلات برای این افراد افزایش پیدا کند. وقتی امدادگری با ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان در ماه که حق ایاب و ذهاب وی محسوب می شود، در خوشی و ناخوشی در حال خدمت به مردم است، لازم است تا مبلغ وام و تسهیلاتی که به امدادگران و داوطلبان پرداخت می شود، افزایش پیدا کند.

 به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، هر جایی که عنوان تسهیلات و وام مطرح می شود باید برای اختصاص آن  به امدادگران نگاه ویژه ای داشته باشیم و اولویت ویژه برای این افراد در نظر گرفته شود زیرا در سال های آینده در مقابل عدم انجام کارهایی که باید برای این افراد انجام می‌دادیم و اقدامی  انجام ندادیم در پیشگاه خداوند متعال و مردم مسئولیم؛ چرا که برای خدمت به مردم در حوادث و سوانح روی ۶۵۰ هزار امدادگر حساب ویژه‌ای می‌توان باز کرد.

وی با اشاره به کمرنگ بودن مسئولیت پذیری اجتماعی در مشارکت بانک ملت با جمعیت هلال احمر افزود: بخش محیطی هلال احمر ارزش وجودی بسیار بالایی دارد و این پایگاه ها در طول روز، توسط صدها نفر مشاهده می‌شود.

 همتی با تاکید بر افتتاح وب کنفرانسی خانه های هلال جمعیت هلال احمر، بیان کرد: فردا (پنجشنبه) با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری یکهزار و ۴۰۰ خانه هلال در سراسر کشور به صورت همزمان افتتاح می‌شود. در این خانه ها آموزش و ساماندهی مردم در زمان وقوع حوادثی مثل زلزله انجام و اقلام امدادی از طریق این خانه‌ها برای ساکنان مناطق حتی در نقاط دور دست تامین می‌شود، بانک ملت می‌تواند در یک پروژه مشارکتی ورود کرده و در زمینه مسئولیت پذیری اجتماعی کار انجام دهد.

هلال احمری ها در شرایط سخت به کمک مردم می‌آیند

محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت ضمن تقدیر از زمانی که در اختیار ما قرار داده شد تا تفاهم نامه میان بانک ملت و جمعیت هلال احمر امضا شود، گفت:.هلال احمر یکی از سازمان های مردم نهادی است که کارهای بسیار ارزشمندی را در جامعه انجام می دهد و در شرایط سخت به مردم خدمت می کند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر در هر جایی که مردم از حوادث آسیب دیده اند، حاضر شده و در این شرایط اولین ارگانی که حضور پیدا می کند و مردم با دیدن آن‌ها حالشان بهتر می‌شود، نیروهای مخلص و زحمتکش هلال احمر است.

مدیرعامل بانک ملت با تاکید بر حضور نیروهای هلال احمری در مناطق صعب العبور برای خدمت به هموطنان، گفت: هلال احمری ها برای ارائه خدمات به مردم در بسیاری از مناطق، خطرات را به جان می‌خرند و به مردم جامعه خدمت رسانی می‌کنند. البته ارائه خدمات تنها در داخل کشور نیست و در خارج از کشور هم با نام جمهوری اسلامی ایران به آسیب دیدگان خدمت می‌کنند.

وی  با اشاره به اینکه خدمت به مردم از توفیقات الهی است و نوع خدمتی که شما ارائه می دهید متفاوت و با ارزش تر است، تاکید کرد: در کارهایی که انجام می دهید، خیر دنیا و آخرت در آن نهفته است. ما هم به عنوان یک بانک بزرگ و قدرتمند، خدا را شاکریم و افتخار می‌کنیم که در کنار جمعیت هلال احمر حضور داریم و می‌توانیم از خیر برکت خدمت به مردم توسط هلال احمر بهره مند شویم.

 بیگدلی درباره فعالیت های حوزه مسئولیت های اجتماعی بانک ملت، گفت: بانک ملت یکی از بانک های بزرگ و مطرح کشور است و در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی کارهای متعددی انجام می دهد، به عنوان مثال در حوزه سلامت، مدرسه سازی و بهداشت و درمان ورود کرده است و در زلزله و سیل هم کمک هایی را از محل مسئولیت های اجتماعی انجام می دهد، اما با این حال بررسی های لازم برای انجام مسئولیت های اجتماعی در حوزه هلال احمر را هم انجام می‌دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =