شهردار: شهرداری تمامی هزینه پروژه‌های عمرانی کرمان را تامین کرد

کرمان - ایرنا - شهردار کرمان با اشاره به روند سرعت گیری در روند طرحهای عمران شهری گفت: هیچ نهاد دولتی و خصوصی، تا امروز کمک بلاعوضی در خصوص پروژه‌های عمرانی به ما نداشته و این طرح‌ها تنها با بودجه شهرداری تامین اعتبار شده است.

سیدمهران عالم‌زاده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به صحبت‌های رییس شورای اسلامی شهر سیرجان مبنی بر کمک‌های نقدی شرکت گل‌گهر به شهرداری کرمان در اجرای پروژه‌های تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان افزود: زمانی که شهرداری کرمان پروژه‌های عمرانی را آغاز کرد، ارگان‌های دولتی و شرکت‌های صنعتی و معدنی استان، قول‌هایی برای حمایت مالی داده بودند، اما از زمان اجرای این پروژه‌ها تا امروز هیچ نهاد دولتی و خصوصی، کمک بلاعوضی به شهرداری نداشته است.

وی ادامه داد: تمام هزینه‌های پروژه‌های تقاطع‌های غیرهم‌سطح شهر کرمان در ۲ بخش نقدی و غیرنقدی که شامل زمین بوده، فقط توسط شهرداری کرمان پرداخت شده و من فکر می‌کنم شرکت گل‌گهر حتی به شهرداری سیرجان هم تا به حال چنین کمک‌هایی نکرده باشد. 

وی عنوان کرد: حتی اگر شرکت‌های صنعتی و معدنی استان مثل گل‌گهر چنین کمکی هم به شهرداری کرمان به‌عنوان مرکز استان داشته باشند، وظیفه آن‌هاست، زیرا کرمان مرکز استان است و سایر شهرستان‌ها از بسیاری خدمات شهر کرمان به‌عنوان مرکز استان از جمله خدمات درمانی و اقامتی بهره می‌گیرند، بنابراین اگر هم کمکی می‌شد، به گونه‌ای نبود که بگویند چرا کمک کردند، هرچند در واقع نیز چنین اتفاقی نیفتاده است.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه شهرداری کرمان در حال حاضر هیچ بدهی به قرارگاه خاتم ندارد و به‌واسطه واگذاری آخرین قطعه‌زمین، مطالبه هم داریم، افزود: در حال حاضر، حدود ۴۰ میلیارد تومان از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا طلب داریم، مگر اینکه صورت‌ وضعیت جدیدی ارائه و حساب‌شان تهاتر شود.

عالم‌زاده یادآور شد: تنها کمکی که قرار شده در سال‌جاری به شهرداری کرمان بشود، حدود ۶ میلیارد تومان از طریق مس سرچشمه بوده و این تنها حمایت مالی است که در سه‌ چهار سال اخیر داشته‌ایم که البته آن هم هنوز واریز نشده است.

وی گفت: همین که شرکت‌ها تعهدات، عوارض، مالیات بر ارزش افزوده و بدهی‌شان را به شهرداری بپردازند، برای ما کفایت می‌کند و ما کمک نمی‌خواهیم.

شهردار کرمان تأکید کرد: رییس شورای شهر سیرجان ادعا کردند که شنیده شده شرکت گل‌گهر کمک مالی به شهرداری کرمان داشته، اما ادعای ایشان حتی در حد شنیده هم نیست و کاملا غیرواقعی است.

وی بیان داشت: اشخاصی که به‌عنوان نماینده مردم در شورای شهر مسئولیت می‌پذیرند، باید توجه کنند که قرار دادن مردم مقابل یکدیگرو اینکه کاری کنند که برای مثال مردم سیرجان تصور کنند باید حق‌شان را از مردم کرمان بگیرند، اصلاً کار پسندیده‌ای نیست و ما در یک کشور و استان زندگی می‌کنیم، وقتی اتفاقی مثل سیل و زلزله می‌افتد، همه نیروهای شهر کرمان را بسیج و برای کمک به نقاط دیگر اعزام می‌کنیم و مهم این است که ببینیم کجا چه نیازی وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =