تخریبگران محیط زیست در ششتمد خراسان رضوی دستگیر شدند

سبزوار- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره، چهار فرد متخلفی ا رکه درختان تاغ تاغزارهای شهرستان ششتمد را قطع می کردند دستگیر نمودند.

عباسعلی کیانی فرد روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی گزارش مردمی و گشت و مراقبت نیروهای یگان حفاظت مبنی بر مشاهده خودروی وانت مشکوک در منطقه تاغزار روستای یحیی آباد شهرستان ششتمد ماموران یگان حفاظت این متخلفان را شناسایی و بازداشت کردند.
وی ادامه داد: این متخلفان از شهرستان‌های فریمان و نیشابور به اطراف شهرستان ششتمد عزیمت کرده بودند که پس از قطع و تخریب ۱۵۰ اصله تاغ در حین انتقال چوبهای جمع آوری شده دستگیر و پس از طی مراحل قانونی تحویل زندان شدند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: قاچاق چوب تاغ تهدید اصلی تاغزارهای سبزوار است که سودجویان با هدف تهیه زغال آنها را قطع می کنند.
۵۰ هزار هکتار از عرصه منابع طبیعی سبزوار تاغزار است که در تثبیت شنهای روان و کاهش ریزگردها نقشی موثر دارد اما به سبب کمبود نیروی حفاظتی در منطقه، تاغزارها در معرض تهدید سودجویان قرار دارد.
۹۰۰ هزار هکتار از وسعت یک میلیون هکتاری سبزوار عرصه منابع طبیعی است و تاکنون برای ۷۵۰ هزار هکتار از زمینهای ملی این شهرستان سند مالکیت به نام دولت صادر شده است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =