کرونا خسارت زیادی به ۱۲۶ مربی هیات تکواندو کرمانشاه وارد کرد

کرمانشاه- ایرنا- رییس هیات تکواندو کرمانشاه بااشاره به فعالیت ۱۲۶ مربی خانم و آقا در این هیات و اینکه منبع درآمدی اکثر آنها روی آموزش متقاضیان است، گفت: شیوع کرونا و تعطیلی فعالیت‌ها، خسارت زیادی به آنها وارد آورد.

مهدی همتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بیشترین ضرر شیوع کرونا متوجه مربیان مرد که ۶۰ درصد کل مربیان هیات را تشکیل می دهند، شد.

وی ادامه داد: متاسفانه قول اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در خصوص حمایت از مربیان هیات کاراته نیز تاکنون محقق نشده است که امیدوارم مسوولان فکری برای این موضوع بکنند.

همتی تصریح کرد: این در حالی است مربیان باشگاه های خصوصی از حمایت ها و تسهیلات لازم برخوردار شده و تا حدی جبران زیان های وارده به عمل آمد اما متاسفانه مربیان شاغل در هیات های ورزشی چه در تکواندو چه سایر رشته ها به دلیل شرایط ایجاد شده وضعیت مناسبی ندارند.

رییس هیات تکواندو کرمانشاه، همچنین کاهش تعداد ورزشکار سازمان یافته را از دیگر پیامدهای شیوع کرونا اعلام و خاطرنشان کرد: در ۶ ماهی که از سال جاری می گذرد آمار ورزشکاران ما نسبت به سال گذشته ریزش داشته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته هیات کاراته ۱۱ درصد کل ورزشکاران بیمه شده استان را در اختبار داشت، گفت: از نطر تعداد ورزشکار بیمه شده رتبه سوم را داشتیم.

همتی یادآوری کرد: در روزها و ماه های اخیر که شاهد شیوع کرونا بوده ایم ورزشکاران ما تمرینات خود را در منزل پیگیری و هیات نیز نسبت به برگزاری آزمون ارتقاء کمربند به صورت مجازی اقدام کرد.

این مقام مسوول در ادامه از پذیرفته شدن ۲ مقاله هیات تکواندو کرمانشاه در اولین سمینار علمی- تخصصی و بین المللی خبر داد و گفت: در میان ۱۱۰ مفاله ارسالی به دبیرخانه ۸۰ مقاله پذیرفته شد که ۲ مورد آنها از هیات کرمانشاه ارسال شده بود.

وی همچنین به انتخاب فدراسیون تکواندو به عنوان فدراسیون برتر از سوی فدراسیون جهانی اشاره کرد و گفت: برای این انتخاب پارامترهایی مانند مدیریت صحیح، برنامه ریزی اصولی، فعالیت مستمر هیات های استانی و ... مورد ارزیابی قرار گرفته بود که خوشبختانه کشورمان موفق به کسب این مهم شد.