امام جمعه خلخال: مسوولان به مشکلات عشایر خلخال رسیدگی کنند

اردبیل _ ایرنا _ امام جمعه خلخال گفت: عشایر این شهرستان نیازمند توجه جدی مسوولان ذی‌ربط هستند و حل مشکلات این قشر تولیدکننده و آسیب‌پذیر جامعه ضروری است.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام کریم اسدی روز چهارشنبه در بازدید از محل زندگی عشایر کوچنده خلخال در ییلاقات افزود: عشایر خلخال در تامین برخی نیازهای خود بشدت در مشکل بوده و در محرومیت هستند.

وی بر لزوم رسیدگی مسوولان ذی‌ربط استان به وضعیت معیشتی و رفاهی عشایر تاکید کرد.

رییس اداره امور عشایری خلخال نیز در این بازدید نیز از تخصیص ۲۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی امسال به ارتقای سطح زندگی عشایر  این شهرستان خبر داد و گفت: پارسال نیز سه میلیارد ریال جهت اجرای پروژه‌های عمرانی عشایر منطقه تخصیص یافت.

سعید ذهتابی با اشاره به  توزیع  ۱۵۰ دستگاه تانکر ذخیره آب در بین عشایر این شهرستان از تامین و توزیع نهاده‌های دامی و آرد و سبوس مورد نیاز عشایر منطقه از طریق اداره امور عشایری خلخال در سال جاری خبر داد.

وی افزود: توزیع  ۱۵۰ دستگاه پنل خورشیدی  رایگان در بین عشایر ساکن در بخش‌های خورش‌رستم ، شاهرود و مرکزی خلخال در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به جامعه عشایری  و تسهیل در زندگی آنها از برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح زندگی جمعیت عشایری در سطح ۶۴ قشلاق و ییلاق این شهرستان خبر داد .

عشایر شهرستان خلخال با جمعیت بیش از ۶ هزار نفر نقش مهمی در تولید محصولات کشاورزی و دامی دارند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =