۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۹
کد خبرنگار: 1036
کد خبر: 84042078
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح بازآفرینی ۲۷ نقطه شهری مازندران تصویب شد

نوشهر - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی از تصویب طرح بازآفرینی برای ۲۷ نقطه شهری استان خبر داد و خواستار عزم جدی‌تر مسئولان بویژه شهرداران برای اجرای این طرح شد.

به گزارش ایرنا ، سیدمحمد نظری روز چهارشنبه در نشستی به همین منظور در فرمانداری نوشهر ، یکی از علت های موفقیت مسئولان بویژه شهرداران در فرآیند اجرای این طرح را همکاری تنگاتنگ آنان با اداره کل راه و شهرسازی دانست و افزود  : امروز اگر اعلام شده که ۲۷ نقطه شهری این استان طرح باز آفرینی مصوب دارند این امر به دلیل همراهی و همکاری همه جانبه شهرداران این مناطق بوده و خوشبختانه اعتبارات خوبی هم تاکنون برای اجرای این طرح دریافت کرده اند.

وی ادامه داد : با گذشت حدود سه سال از اجرای این طرح در مازندران ، متاسفانه این نخستین نشست راجع به این موضوع در شهرستان نوشهر است در حالی که در برخی از شهرستان ها از جمله سوادکوه در این مدت سه بار چنین نشست هایی را برگزار کردند و تاکنون شهرداران این شهرستان اعتبارات قابل توجهی برای کارها دریافت کرده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با بیان این نکته که بخشی از اعتبارات این طرح ملی از منابع صندوق توسعه ملی است ، گفت : بنا بر این برای آنکه امسال اعتباری برای اجرای چنین طرحی در این شهرستان اختصاص داده شود باید شهرداران شهرهای نوشهر ، پول و کجور در مجموع چهار محدوده شاخص دارای چشم انداز را برای این موضوع معرفی کنند.

وی افزود : پس از انجام مراحل اداری و تصویب این طرح سعی می شود به آن دسته از سازندگان بناهای مسکونی واجد شرایط بدون سپرده گذاری تسهیلاتی به مبلغ حدود ۸۰ میلیون تومان با بهره حدود هفت درصد پرداخت شود و آن دسته از افرادی که از فناوری نوین استفاده کنند برای دریافت حدود ۲۳۰ میلیون تومان تسهیلات به بانک معرفی می شوند.

نظری همچنین با اشاره به درخواست فرمانداری نوشهر برای نصب دستگاه شتاب نگار در این شهرستان گفت:  برای این منظور بزودی سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای خرید این دستگاه اختصاص خواهد یافت.

فرماندار نوشهر نیز قرار گرفتن نوشهر  در جوار سه رودخانه مهم و حیاتی و برخورداری از آثار تاریخی و فرهنگی متعدد را از ویژگی های مهم این شهرستان معرفی کرد و گفت که به خاطر چسبیدگی این شهرستان به روستاها زمینه برای جذب اعتبارات برای احیای بافت های فرسوده از منابع طرح ملی باز آفرینی شهری مهیا است.

سعید یزدانی طرح بازآفریینی شهری را از اقدامات خوب دولت برشمرد و از شهرداران شهرهای زیرمجموعه شهرستان نوشهر خواست تا بدون وقت کشی نسبت به اجرای طرح در محدوده های شهری تحت مدیریت اقدام کنند.

وی همچنین نصب یک دستگاه شتاب نگار برای تعیین حرکات زمین در زمان وقوع زلزله را از مطالبات مردم شهرستان برشمرد.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha