علی‌نژاد: سلطانی‌فر درباره حق پخش لیگ قهرمانان به شیخ سلمان و اینفانتینو نامه نوشت

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان از ارسال نامه مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان به رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) و رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای.اف.سی) درباره حق پخش مسابقات لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، مهدی علی‌نژاد در پایان مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان در جمع خبرنگاران درباره  سلب حق پخش تلویزیونی در لیگ قهرمان آسیا از ایران گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران اعلام کرد به خاطر تحریم‌ها امکان پخش مسابقات در ایران وجود ندارد. ما دچار تحریم جهانی نیستیم و این تحریم‌ها یک جانبه از سوی آمریکاست و نباید به سازمان صدا و سیمای ایران مربوط شود زیرا که تضییع حقوق میلیون ها هوادار است.

معاون وزیر ورزش تصریح کرد: از سوی وزیر ورزش به جیانی اینفانتینو رییس فیفا و از سوی فدراسیون فوتبال به شیخ سلیمان  اعتراض شد. دخالت سیاست در ورزش با منشور المپیک و قوانین ورزش مغایرت دارد. فدراسیون فوتبال به دنبال حل مشکل است.

معاون وزیر ورزش و جوانان  درباره مجوز ندادن به برخی رشته ها توضیح داد: یک مجوز کلی از ستاد کرونا گرفتیم که اردوهای تیم‌های ملی آغاز شود. هر فدراسیون که پروتکل‌ها را ارایه کند و در ستاد تصویب شود، می‌تواند اردوها را آغاز کند و منعی نداریم.

رسالت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دفاع از فدراسیون جودو است

اظهار داشت: پیش‌بینی محاکم قضایی درپرونده جودو دشوار است. اما رسالت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دفاع از  فدراسیون جودو بوده و هست.

وی ادامه داد:  این تعلیق ظالمانه است و با مبانی بین‌المللی مغایرت دارد. بعد از اینکه در فدراسیون جهانی به اعتراض تعلیق ایران توجه نشد، به دادگاه عالی ورزش شکایت کردیم.

معاون وزیر ورزش اضافه کرد: با این حال تلاش کردیم در کنار کمیته ملی المپیک هزینه‌های گزاف دادرسی پرداخت و برای هماهنگی جلساتی برگزار شود. اکنون پنج نفر از نمایندگان ما در دادگاه شرکت می‌کنند. امیدوارم نتیجه به نفع ایران باشد.

علی نژاد این را هم گفت: اگر شکست بخوریم، برای ورزش ایران مشکلی پیش نمی‌آید و این مربوط به جودو است و تعلیق آن ادامه خواهد داشت.

وی درباره استعفای ایلخان نوری از ریاست فدراسیون نجات غریق گفت: این استعفا پذیرفته شد و ابتدای هفته آینده سرپرست معرفی می‌شود.

بنا و هاشمی سرمایه‌های کشتی و تیراندازی هستند

وی درباره  حمایت از مربیان داخلی مانند محمد بنا و الهام هاشمی در کشتی و تیراندازی گفت: تاکید وزارت ورزش بکارگیری از مربیان داخلی است و در حوزه ملی اگر نیاز به مربی خارجی بود، در کمیته مربوطه با شرایط خاص بررسی می‌شود. اما نمی گوییم هیچ مربی خارجی در ایران نباشد.

این مقام مسوول اظهار داشت: بنا و هاشمی سرمایه‌های مربیگری ما هستند و کشتی و تیراندازی قدر آنها را می‌دانند. می‌دانستم علیرضا دبیر با تسلط بر اوضاع و دیدگاه فنی بالا موضوع را اداره می‌کند. در مورد خانم هاشمی هم پیگیری می‌کنم و اگر مشکلی باشد حل می‌شود.

معاون وزیر ورزش  در خصوص تجمع برخی از اهالی رشته بولینگ و بیلیارد مقابل وزارت ورزش برای بازگشت هاشم اسکندری، رییس فدراسیون تصریح کرد: نمی‌توانیم فراتر از قانون باشیم. فرد برای چهار سال  ریاست انتخاب می‌شود. اسکندری به دلیل قرار دادسرا 6 ماه امکان حضور در فدراسیون را نداشت. این مدت تمام شده و وی به فدراسیون بازگشته است. او پرونده‌ای در مرحله دادسرا دارد و تا وقتی محکومیت قضایی ندارد، اتهامات قابل اعمال و تصمیم از سوی ما نیست. این اعتراض را با پایه و اساس درستی نمی‌دانم.

علی نژاد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  کمانداران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون موفق به کسب مدال طلا شدند اما در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا مدالی کسب نکردند با این وجود از ورزشکاران المپیکی این رشته انتظار مدال در المپیک را داریم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: خوشبختانه با پیگیری فدراسیون تیراندازی با کمان، به زودی خوابگاه ورزشکاران افتتاح خواهد شد و البته ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها نباید منحصر به استان تهران یا شهر تهران باشد بلکه باید شاهد توسعه همگانی و قهرمانی این رشته در سایر استان‌های کشور باشیم. 

معاون وزیر ورزش اظهار داشت: ایجاد بخش اداری فدراسیون تیراندازی با کمان در کنار سایت آزادی کمک زیادی برای تیراندازان و فراهم شدن بهتر شرایط برای برنامه‌های تیم‌های ملی است.

علی نژاد در ادامه با اشاره به بازگشایی اردوها و شروع تمرینات تیم‌های ملی تیراندازی با کمان گفت: خوشبختانه با توجه به انجام تمرینات این رشته در فضای باز، تیراندازان می‌توانند به سطح خوبی از آمادگی دست یابند و این رشته به بازی‌های کشورهای اسلامی به میزبانی کشور ترکیه نیز افزوده شده و از تیراندازان انتظار مدال‌های رنگارنگ و طلا داریم.

 وی افزود: ایران توانایی میزبانی در این رشته را دارد و وزارت ورزش از فدراسیون تیراندازی با کمان برای کسب امتیاز میزبانی حمایت می‌کند.

مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان، امروز (چهارشنبه) با ریاست «مهدی علی‌نژاد»، «کیکاووس سعیدی» سخنگو و دبیر کل کمیته ملی المپیک، «غلامرضا شعبانی‌بهار» ریاست فدراسیون و برخی اعضا فدراسیون و کادر تیم‌های ملی در سالن فارسی اکادمی ملی المپیک به صورت وبینار برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =