دانشگاه الزهرا میزبان ۳ هزار دانشجوی نو ورود است

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه الزهرا (س) گفت: در سال تحصیلی جدید میزبان ۳ هزار دانشجو تازه ورود در تمام مقاطع به دانشگاه هستیم و امیدواریم برای نسل جدید دانشگاه بحث آموزش را با شیوه‌های جدید مجازی دنبال کنیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، مهناز ملانظری روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: در ترم جدید، برنامه ریزی ها بر کیفیت آموزشی متمرکز شده است؛ با این حال، در آموزش مجازی برقراری ارتباط با دانشجویان مشکلات خاص خود را دارد. البته ما از نظر زیرساخت ها در دانشگاه مشکلاتی نداریم اما در برخی شهرها برای ارتباط با دانشجویان سختی هایی وجود دارد.

وی ادامه داد: در ترم گذشته بیش از ۹۸ درصد کلاس ها به صورت آنلاین و آفلان برگزار شد و تمام مباحث درسی ارائه شدند. 

ملانظری تصریح کرد: اعضای هیات علمی به صورت نیمه حضوری در دانشگاه حضور خواهند داشت تا آموزش به بهترین شکل انجام شود. 

رییس دانشگاه الزهرا گفت: آسیب محدودی در ترم گذشته به فعالیت های پژوهشی وارد شد و مدتی از حضور اساتید و دانشجویان محروم بودیم اما در ترم جدید به دنبال تحقق اهداف دانشگاه هستیم و فعالیت های پژوهشی با همان کیفیت پیش از کرونا دنبال می شود.

برگزاری ۳۰ هزار دانشجو امتحان در ترم گذشته 

سعید رضایی شریف آباد معاون آموزشی دانشگاه الزهرا نیز تصریح کرد: دغدغه اصلی در آموزش عالی موضوع کیفیت است و ما به دنبال این هستیم تا آموزش مجازی را با کیفیت بیشتری داشته باشیم. البته آموزش حضوری باعث می شود دانشجویان تازه ورود زندگی دانشجویی را لمس کنند.  

وی ادامه داد: آموزش مجازی این امکان را فراهم می کند که مطالب ارائه شده در کلاس ها ضبط شوند. همچنین اساتید و دانشجویان کمتر مسائل حاشیه ای را دنبال می کنند و این ها از مزایای آموزش مجازی است. 

رضایی شریف آباد اظهار داشت: در ترم گذشته ۳۰ هزار دانشجو امتحان برگزار شد که آمار بسیار خوبی در شرایط کرونا محسوب می شود.

ادامه دارد ...

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =