سردار سلیمانی: امارات و بحرین از پشت به فلسطین خنجر زدند

تبریز-ایرنا- رییس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد از رویکرد کشورهای مرتجع منطقه نسبت به موضوع فلسطین، گفت: امارات و بحرین با توافق اخیر خود با رژیم صهونیستی از پشت به تن مجروح فلسطین خنجر زدند.

سردار غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در بازدید از یگان های ناحیه مقاومت بسیج غدیر شهرستان تبریز با بیان اینکه اقدام اخیر این ۲ کشور مرتجع منطقه، خیانت به آرمان فلسطینی هاست، افزود: در حال حاضر امارات که ۸۸ درصد جمعیت آن را غیربومی ها تشکیل میدهد، تبدیل به یک شرکت اقتصادی با مدیریت آمریکائی ها در منطقه شده است که اهداف نظام سلطه را پیگیری می کند.

وی اظهار داشت: در حالی که ۱۲ درصد جمعیت امارات را اهالی بومی آن تشکیل می دهد، تمامی آنها جزو حاکمان این کشور محسوب می شوند که برای آنها هدفی جز منافع قبیله ای و شخصی در قالب امیال آمریکایی  متصور نیست.

سردار سلیمانی با بیان اینکه روابط بین این دو کشور مسلمان منطقه با اسرائیل غاصب نامشروع است، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان قوی ترین کشور منطقه غرب آسیا از درون تهدیدات به شرایط قدرتمند کنونی دست یافته است و این رویکرد کشورهای مرتجع، خللی در اهداف و ارمان های انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران وارد نمی کند.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، از این دوران به عنوان یکی از مهمترین و بزرگ ترین فرازهای تاریخی ایران نام برد و ادامه داد: مکتب دفاعی ایران در همین دوران و بر اساس مولفه های عاشورایی شکل گرفت که باید همین روند و رویکرد در حوزه های مختلف اقتصادی و مردم سالاری دینی نیز به منصه ظهور برسد و البته تکمیل تر شود، چون معتقدیم نسخه های بومی برای نجات افتصاد کشور شفابخش است.

سردار سلیمانی اضافه کرد: ملت بابصیرت ایران اسلامی هشت سال دفاع مقدس را از تهدید به فرصت تبدیل کرد و امروز به اعتراف موسسات علمی و تحقیقاتی غرب و نظام سلطه، به یک قدرت برتر منطقه ای و جهانی مبدل شده است که هیچ کشور خارجی جرات نگاه چپ به آن را ندارد.

وی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را دارای ویژگی منحصر به فرد تفکر عاشورایی دانست و با تاکید بر  اینکه چنین نیروهای مسلحی در هیچ جهانی جهان وجود ندارد، یادآور شد: بر همین مبنا امروز جمهوری اسلامی ایران مسیر پیشرفت خود را به خوبی طی می کند و امنیت و ثبات آن در هیچ یک از کشورهای منطقه غرب آسیا وجود ندارد و از یک کشور وابسته در اوایل انقلاب، به کشوری پویا و بالنده تبدیل شده ایم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان اسلام و انقلاب انواع دسیسه ها را علیه نظام نوپا شروع کردند، گفت: چون انقلاب اسلامی نظام دو قطبی شرق و غرب حاکم بر آن زمان را بر هم زده و مکتب و گفتمان اسلام ناب محمدی را در برابر گفتمان مادی لیبرالیسم و مارکسیسم به جهانیان ارایه کرد، موجب کینه توزی نظام سلطه قرار گرفت تا اینکه جنگی ۸ ساله را علیه ملت ایران تحمیل کردند.

وی افزود: در حالیکه قسمت هایی از ۵ استان کشور در سال ۱۳۵۹ به اشغال ارتش رژیم بعث عراق درآمده بود و جهانیان، تصویر به زانو درآمدن جمهوری اسلامی و سقوط این نظام را بسیار نزدیک می پنداشتند، با ندای امام راحل، ملت آگاه و بیدار وارد میدان شده و عرصه را بر متجاوزان تنگ کردند تا تمام نقشه ها و پیش بینی های نطام سلطه برای ساقط کردن نظام اسلامی ناکام بماند.

فرمانده بسیج مستضعفان، دفاع مردم ایران در ۸ سال جنگ تحمیلی را عاشورایی و علوی خواند و ادامه داد: مدیریت الهی امام راحل و فرماندهی شجاعانه ایشان باعث دفاع جانانه مردم از خاک میهن اسلامی شد که در این میان آذربایجان و تبریز از همان روزهای اول جنگ با فرستاندن فرزندان خود از اقشار و اصناف مختلف، افتخارآفرینی های بی بدیلی را در تاریخ ثبت و ضبط کردند.

سردار سلیمانی اضافه کرد: در همان دوران، رزمندگان غیور و فرزندان پاک خطه آذربایجان در آزادسازی سوسنگرد از دست ارتش بعث عراق جان فشانی های بی نظیری از خود نشان دادند و در حالیکه دشمن تا ۲۰ کیلومتری اهواز پیش آمده و قصد داشت از جبهه سوسنگرد وارد این شهر شود، رزمندگان آذربایجانی هرگز چنین اجازه ای به دشمن ندادند تا نام و یاد خود را برای همیشه تاریخ زنده نگه دارند.

وی فداکاری رزمندگان آذربایجان در سال دوم جنگ و به خصوص از مرداد سال ۱۳۶۰ و زمان خلع بنی صدر از ریاست جمهوری تا ۳ خرداد سال ۱۳۶۱ زمان آزادسازی خرمشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: بر اثر همین رشادت ها و پیروزی های رزمندگان اسلام وضعیت انفعالی جمهوری اسلامی در جنگ به حالت ابتکاری تبدیل شد و بسیاری از تجهیزات و تسلیحات ارتش بعث عراق منهدم شد.

سردار سلیمانی ادامه داد: اما نظام سلطه که هرگز انتظار چنین دفاع جانانه از ایران را نداشت، بلافاصله با کمک های مالی و تسلیحاتی خود اقدام به بازسازی ارتش عراق کرد که در این سال ها شاهد ارسال تسلیحات آلمانی، انگلیسی، فرانسوی، اتریشی و ایتالیایی به عراق بودیم، اما رزمندگان ایران اسلامی ۶ سال تمام در حالیکه برای ساده ترین تجهیزات دفاعی و نظامی در مضیقه بودند، جنگ را به بهترین شکل اداره کردند.

وی با تاکید بر اینکه باید از ۸ سال دوران دفاع مقدس درس گرفت و دستاوردهای آنرا زنده نگه داشت، رسالت بسیجیان در این مسیر را خطیر دانست و اظهار داشت: برای توسعه و پیشرفت کشور باید بندهای مختلف بیانیه گام دوم انقلاب که توسط فرماندهی کل قوا ارایه شده است، توسط بسیجیان به خوبی درک شده و جهت عملی ساختن آن وارد میدان شوند.

سردار سلیمانی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی موفقیت های بزرگی را برای ایران تصویر کرده است که لازمه دست یابی به آن درس گرفتن از آموزه های بی مانند و بکر هشت سال دفاع مقدس است که نخستین شرط آن  نیز اطاعت از مدیریت الهی ولی فقیه در راس نظام می باشد.

به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه عاشورا نیز در ابتدای این مراسم با بیان اینکه بسیج مجموعه ای انسان های پاک باخته و جان بر کف و اسلام و انقلاب مدیون چنین تفکری بوده است، گفت: بسیجیان تبریز امروز نیز همچون بسیجیان دوران دفاع مقدس با آرمان ها و اهداف نظام اسلامی، شهدا، امام راحل و منویات فرماندهی کل قوا  تجدد پیمان کرده و با افتخارآفرینان هشت سال دفاع مقدس تجدید خاطره می کنند.

سردار عابدین خرم اظهار داشت: بسیجیان آذربایجان شرقی همچنان که در دوران دفاع مقدس با جان و دل وارد میدان نبرد با دشمن متجاوز شدند، در شرایط کنونی نیز در تمامی عرصه های خدمت رسانی از جمله مقابله با ویروس کرونا وارد عرصه شده و  به ارایه خدمات می پردازند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha