۲۶ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۹
کد خبرنگار: 3087
کد خبر: 84042011
۰ نفر

برچسب‌ها

مواضع عربستان درباره فلسطین؛ از حرف تا عمل

تهران – ایرنا – دولت عربستان در حالی به هر مناسبتی مدعی حمایت از مردم فلسطین می شود که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سه شنبه شب اعلام کرد که ریاض در "زمان مناسب" به طرح علنی سازی روابط با تل آویو می پیوندد.

هیات وزیران عربستان سعودی در بیانیه ای که خبرگزاری دولتی این کشور منتشر کرد، ادعا نمود که ریاض در کنار مردم فلسطین ایستاده و از همه تلاش ها برای دستیابی به یک راه حل عادلانه و جامع برای مسئله فلسطین پشتیبانی می کند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا گفته است که عربستان «در وقت مناسب» روابطش را با رژیم صهیونیستی عادی‌سازی خواهد کرد.

ترامپ دیروز (سه‌شنبه) به وقت محلی آمریکا در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا عربستان نیز همچون امارات و بحرین روابطش را با رژیم صهیونیستی عادی خواهد کرد؟ گفت که با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی صحبت کرده و این مساله «در زمان مناسب» انجام خواهد شد.

امضای قرارداد سازش رژیم صهیونیستی با رژیم های بحرین و امارات سه شنبه شب با حضور دونالد ترامپ در واشنگتن برگزار شد.

ناظران منطقه می گویند سازش میان این کشورها و رژیم صهیونیستی تحت فشار دونالد ترامپ انجام شده است که تلاش دارد از این موضوع به عنوان برگ برنده خود در انتخابات سوم نوامبر آمریکا استفاده کند .

این ناظران معتقدند که در روزهای منتهی به برگزاری انتخابات آمریکا ، عربستان به عنوان آخرین قطعه پازل تبلیغاتی ترامپ به کشورهای سازشگر می پیوندد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =