کاهش میانگین سنگی کمانداران تیم ملی

تهران - ایرنا- رییس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: طی ۲ سال گذشته میانگین سنی تیم ملی مردان در رشته کامپوند با ۱۵ سال کاهش، از ۳۶ به ۲۱ سال رسیده است.

به گزارش ایرنا، «غلامرضا شعبانی‌بهار» روز چهارشنبه در مجمع سالانه فدراسیون تیراندازی با کمان که با حضور «مهدی علی‌نژاد» معاون وزیر ورزش  برگزار شد، با اشاره به مساله جوانگرایی و پشتوانه‌سازی، افزود : ۹۰ درصد تیم ملی نسبت به ۲ سال گذشته تغییر یافته است البته در بخش کمانداران زن این کاهش میانگین سنی از ۲۹ سال به ۲۷ سال بوده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در سال ۹۸ برای تیم‌های ملی ریکرو و کامپوند ۱۹۰ روز اردوی آماده‌سازی برگزار شد که نتیجه آن کسب سهمیه در تایلند بود و علاوه بر این ۶ مرحله اعزام برون‌مرزی تیم‌های ملی در سال ۹۸ را شاهد بودیم.

شعبانی‌بهار در خصوص برگزاری لیگ برتر تیراندازی با کمان نیز گفت: در سال ۹۷ و بدو ورودم به این فدراسیون تعداد تیم‌های شرکت کننده در لیگ برتر ۱۷ تیم بود اما خوشبختانه در سال ۹۸ با توجه به بحث گرفتن پخش مستقیم برگزاری این رقابت‌ها با ۷۶ درصد رشد به  ۳۰ تیم افزایش یافت و خوشبختانه امسال با وجود کرونا در جهان و کشور این تعداد به ۳۲ تیم رسیده است که حکایت از رشد تعداد تیم‌های لیگ برتری دارد.  

وی در ادامه گفت: در حوزه برگزاری دوره‌های آموزشی در بحث داوری از سال ۹۲ تاکنون هیچ گونه به روز رسانی احکام یا صدور کارت داوری نداشتیم اما در سال ۹۸، ۸۰۰ کارت داوری صادر شده است.

رییس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: در سال ۹۸ فدراسیون را با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدهی تحویل گرفتم اما خوشبختانه در  سال ۹۸ موفق به پرداخت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این بدهی شدیم و برای کاهش هزینه‌های فدراسیون تعداد کارمندان از ۳۰ نفر به ۱۷ نفر کاهش یافت که عامل بسیار مهمی در کاهش هزینه‌های فدراسیون بود.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با توجه به شرایط اقتصادی کشور و گرانی بیش از حد  محصولات خارجی بتوانیم با حمایت از تولیدکنندگان داخلی تجهیزات و نرم‌افزارهای فنی برای این رشته در کشور تولید شود.

وبینار مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان صبح امروز (چهارشنبه) با ریاست «مهدی علی‌نژاد»  معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، «کیکاووس سعیدی»  دبیر کمیته ملی المپیک، «غلامرضا شعبانی‌بهار» و برخی مسوولان فدراسیون در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =