قصرشیرین خط مقدم و نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: شهرستان مرزی قصرشیرین خط مقدم و نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی است که جایگاه ویژه ای در دفاع مقدس دارد.

مرادعلی تاتار روز چهارشنبه در جلسه ای با حضور مسوولان سازمان‌های مردم نهاد قصرشیرین در محل فرمانداری، با تبریک هفته دفاع مقدس و بزرگداشت یاد شهدا افزود: دوران طلایی دفاع مقدس یادآور رشادت های رزمندگان و ایثارگران و شهدایی است که عزت را برای ما به ارمغان آوردند.

وی اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد به عنوان بازوان دولت به صورت گمنام خدمت می کنند که در رفع مشکلات نقش موثری دارند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: دولت تدبیر و امید، باور و اعتقاد به فعالیت سمن ها دارد زیرا سازمان های مردم نهاد بدون چشم داشتی برای توسعه کشور کار می کنند.

تاتار اضافه کرد: سازمان های مردم نهاد باید برای خود برنامه مدون داشته باشند زیرا کمک کار بزرگی برای دولت هستند که به عنوان پل ارتباطی بین مردم و دولت عمل می کنند.

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد با شناسایی آسیب های اجتماعی و ارایه راه حل  فعالیت می کنند و در بحران های مختلف زلزله، سیل و کرونا کمک حال دولت بوده اند.

وی ادامه داد: در جریان بازسازی زلزله با عنایت های استاندار پرتلاش کرمانشاه در کنار حمایت های سمن ها این کار بزرگ را به نتیجه رساندند که نیاز است اکنون در حوزه آسیب های اجتماعی مانند طلاق، خودکشی، اعتیاد و بزه کاری ورود کرده و با ارایه راهکار برای کم کردن این آسیب ها تلاش کنند.
تاتار گفت: دولت به تنهایی نمی تواند همه مشکلات را حل کند و نیازمند کمک سازمان های مردم نهاد است از این رو ما به دنبال بالا بردن کیفیت کار سازمان های مردم نهاد هستیم.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق و ۱۴ سازمان مردم نهاد فعال در حوزه های مختلف دارد.