دانشگاه علوم پزشکی البرز نسبت به افزایش ابتلا به کرونا هشدار داد

کرج - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به افزایش میزان ابتلا به کرونا طی چند روز اخیر در استان ، نسبت به رعایت نکات پیشگیرانه توسط مردم هشدار داد.

دکتر محمد فتحی روز چهارشنبه اعلام کرد که در هفته های گذشته تعداد بستری شدگان روزانه البرز بین ۶۰ تا ۷۰ نفر بود که طی ۲۴ ساعت گذشته این رقم به ۱۰۴ نفر رسیده است.

👈وی تاکید کرد:  با توجه به این که استان البرز در مسیر تردد چند استان کشور قرار دارد بنابراین از مردم انتظار می رود به پروتکل های بهداشتی توجه بیشتری کنند.

وی بیان داشت : مجموع کل موارد بستری از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز در استان البرز ۱۶ هزارو ۶۵۷ نفر است

فتحی گفت : اکنون ۴۷۶ نفر در مراکز درمانی بستری هستند و متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند  که مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۱۰۴۰ نفر رسیده است.
وی گفت: خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۵ هزار و ۱۳۳ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند.

 فتحی خاطر نشان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و فرارسیدن فصل پاییز و افزایش شیوع آنفلوآنزا  آمادگی لازم برای مقابله هرچه بهتر با ویروس کرونا درواحد های  بهداشت و درمان وجود  دارد و  بازرسی ها و نظارت ها  افزایش یافته است. 
👈سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز در خصوص اقدامات انجام شده در بازگشایی مدارس بیان داشت: برنامه های متعددی توسط اساتید و مسوولین دانشگاه در صدا وسیمای استان البرز برای آموزش به دانش آموزان و والدین آنان تهیه شده است.

وی گفت :  پروتکل های بهداشتی به شکل دقیق به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه در استان البرز ابلاغ شده و  علاوه بر آن همکاران معاونت بهداشتی بالغ بر یک هزاربازدید از مدارس انجام داده و بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =