مرزبانان سلیمانیه عراق و سردشت ایران برای توسعه امنیت مرزی همکاری می‌کنند

مهاباد- ایرنا- فرمانده هنگ مرزی سردشت با اشاره به برگزاری نشست مشترک با فرماندهان مرزی سلیمانیه در شمال عراق گفت: بر اساس تفاهم انجام شده در این نشست، ۲ طرف در راستای توسعه بیش از پیش امنیت مرزی همکاری می‌کنند.

سرهنگ سلیمان بایرامی روز چهارشنبه در این نشست، افزایش تعامل و همکاری‌های طرفین را عاملی مهم برای رفع مشکلات مرزی عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به تحرکات و نقشه‌های شوم دشمنان ضرورت دارد، سطح تعاملات طرفین افزایش یابد و به بهترین نحو بهره‌برداری شود.

وی اضافه کرد:  تلاش برای افزایش سطح همکاری‌ها و روابط متقابل بیشتر موجب ایجاد امنیت پایدار و مطلوب تر در مرزهای ۲ کشور خواهد شد. 

سرتیپ عمید فخرالدین، کلانتر مرزی کشور عراق در منطقه سلیمانیه نیز در این نشست از روابط مرزی ۲ طرف ابراز خرسندی و بر همکاری و تعامل بیشتر برای  رفع مشکل مرزی تاکید کرد

در پایان این نشست مشترک مرزی تفاهم نامه‌ای به امضا رسید و بر ضرورت گسترش و تحکیم روابط و همکاری‌های متقابل، گشایش بازارچه‌های مرزی و بهبود معیشت قانونی مرزنشینان تاکید شد.

شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده که دارای ۴ شهر، ۲ بخش، ۶ دهستان و ۲۴۶ روستا است و ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

این شهرستان ۱۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد ، دارای یک بازارچه رسمی با فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر قلعه دیزه ، نزدیک‌ترین شهر آذربایجان‌غربی به کشور عراق است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha