فعالیت روز بازارهای قزوین با رعایت دستورهای بهداشتی آغاز شده است

قزوین- ایرنا- سرپرست معاون خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: فعالیت تمامی روز بازارهای هفتگی در سطح شهر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش در هنگام کار و همچنین دریافت و پرداخت نکردن وجه نقد آغاز شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، وحید مقدم سلیمی با بیان اینکه از اسفندماه سال گذشته، به دستور ستاد مقابله با کرونا بازارهای سیار به طور کامل تعطیل شده بودند، افزود:این بازارها با توجه به تصمیم گیری جدید قرار شده با اعمال برخی محدودیت‌ها با نظارت بازرسان این سازمان به فعالیت خود ادامه دهند.

 وی اظهار داشت: روز بازارها به طور روزانه با بیش از ۳۷۰ غرفه دار که همگی دارای مجوز هستند، مشغول فعالیتند و علاوه بر ایجاد زمینه‌های کسب و کار خرد، نقش به سزایی در اشتغال‌زایی، حمایت از مشاغل و تولیدات داخلی دارند.

این مسوول اضافه کرد: فعالیت این بازارها از حیث پراکنش مناسب به فراخور ایام هفته و عرضه تمامی اقلام مورد نیاز خانوارها اقدام بسیار مطلوبی است و فرصت کسب درآمد را برای برخی فراهم می‌کنند.

وی یادآور شد: در نحوه فعالیت روز بازارها تابع تصمیم ستاد مقابله با کرونا هستیم و اگر وضعیت این مناطق بحرانی تشخیص داده شود، امکان تعطیلی وجود دارد.

مقدم سلیمی تاکید کرد: پس از پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه بازگشایی مجدد بازارهای سیار در صدد ایجاد بازاری با محوریت صنایع دستی و هنر ایرانی به منظور حمایت از کالای ایرانی، توسعه مشاغل خانگی و خود اشتغالی هستیم.

چهار روز بازار در روزهای شنبه، سه شنبه،چهارشنبه و جمعه در شهر قزوین فعالیت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =