۱۵۲ نفر برای چهل و سومین دوره مسابقات قرآن استان مرکزی انتخاب شدند

اراک - ایرنا - مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی از انتخاب ۱۵۲ نفر برای حضور در چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم این استان خبر داد و گفت: این مسابقات جمعه ۲۸ شهریور ماه از ساعت ۸ تا ۲۰در آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع) اراک برگزار می شود.

حجت‌الاسلام عبدالله واحدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این دوره از مسابقات ۸۵ شرکت کننده خواهر و ۶۷ شرکت کننده برادر در رشته‌های حفظ، تحقیق، ترتیل، اذان، دعاخوانی و هم‌سُرایی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی بیان کرد: ۱۰ داور مسئولیت قضاوت چهل و سومین دوده مسابقات قرآن کریم این استان را برعهده دارند که از این تعداد ۲ داور بومی و هشت نفر دیگر از استان‌های البرز و قم انتخاب شده‌اند.

حجت‌الاسلام واحدی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات ۲۲ شرکت کننده در قرائت تحقیق، ۳۹  نفر در قرائت ترتیل، ۲۴ نفر دعاخوانی، ۱۶ نفر حفظ ۵ جزء، ۳۰ نفر حفظ ۱۰ جزء، ۱۷ نفر حفظ ۲۰ جزء، ۱۲ نفر حفظ کل و ۲۶ نفر در رشته اذان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی بیان کرد:در اختتامیه این دوره از مسابقات از ۱۴ نفر منتخب مسابقه کتابخوانی معجزه قرن که با هدف آشنایی هر چه بیشتر عاشقان قرآن با کربلایی کاظم ساروقی برگزار گردیده بود، تقدیر بعمل خواهد آمد.

وی تاکید کرد:این مسابقات با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

بیش از پنج‌هزار موقوفه در استان مرکزی به ثبت رسیده که نیات حدود نیمی از این موقوفات قرآنی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =