۶۰۰ میلیارد ریال برای بیمارستان رازوجرگلان مصوب شد

بجنورد- ایرنا- فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: ۶۰۰ میلیارد ریال برای ساخت بیمارستان شهرستان راز و جرگلان مصوب شد که این طرح توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) اجرا می‌شود.

سردار ابوالقاسم چمن، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بیمارستان ۶۰ تختخوابی در منطقه مرزی راز و جرگلان ایجاد خواهد شد و با ساخت آن به مطالبه چندین ساله مردم این خطه محورم پاسخ داده خواهد شد.

وی افزود: ردیف اعتباری ساخت این طرح توسط دولت مصوب شده است و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به عنوان مجری طرح، پس از ساخت آن را برای تجهیز امکانات و نیرو، تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان می دهد.

وی گفت: همچنین قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به دیگر نیازها و پروژه های زیرساختی استان از جمله راه، معدن، صنایع پایین دستی واحدهای بزرگ صنعتی و دیگر حوزه ها ورود پیدا خواهد کرد که پیش نویس این موارد به قرارگاه مرکزی ارسال شده و در انتظار موافقت و عملیاتی شدن آن هستیم.

وی اظهار داشت: خراسان شمالی در شمار پنج استان کشور است که علیرغم فقر و ضعف های بسیار زیرساختی، تاکنون از خدمات عمرانی قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بی نصیب مانده است.

شهرستان راز و جرگلان با ۷۰ هزار نفر جمعیت از داشتن بیمارستان بی‌بهره است و مردم این منطقه ناگزیرند برای دریافت خدمات درمانی فاصله چند ده کیلومتری آن تا شهرستان مانه و سملقان و یا بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی را طی کنند.  

این شهرستان که در شمالی‌ترین نقطه استان قرار دارد، هم مرز با کشور ترکمنستان بوده و دارای ۳ بخش مرکزی، جرگلان و غلامان است.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی، ۹ مرکز درمانی با هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha