ابتلای پرستاران به کرونا روزانه رصد می‌شود

تهران - ایرنا - رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: این سازمان از ابتدای همه‌گیری کرونا با تاسیس سامانه «صحت» که از سه کلیدواژه صیانت، حمایت و تامین تشکیل شده، میزان خدمت‌رسانی پرستاران، ابتلای آنها به کرونا و بستری شدن آنها را روزانه رصد می‌کند. 

به گزارش ایرنا، از سازمان نظام پزشکی، محمد میرزابیگی روز چهارشنبه در دیدار با مسعود حبیبی معاون اجتماعی و پارلمانی نظام پزشکی و دبیر کروناروایت این سازمان، با تاکید بر ضرورت روحیه همگرایی در حوزه بهداشت و درمان‌، افزود: سازمان نظام پرستاری در ارتباط با ثبت فداکاری‌های کادر بهداشت و درمان و مستندسازی‌ این جانفشانی‌ها اقداماتی انجام داده و در این رابطه جلساتی با بنیاد حفظ ارزش‌های دفاع مقدس برگزار کرده است.

وی با اشاره به این سخن رهبر انقلاب که «کاش افرادی بتوانند مانند شهید آوینی جهاد عظیم مقابله با کرونا را روایت کنند»، گفت: تلاش شما برای روایت کرونا را تلاشی مقدس می‌دانم و سازمان نظام پرستاری در این زمینه از هیچ کمکی به سازمان نظام پزشکی دریغ نخواهد کرد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری پیش از این اعلام کرده بود که تاکنون بیش از ۴۰ پرستار در مبارزه با کرونا شهید شده اند و بیش از ۱۷ هزار نفر نیز به ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند.

«کروناروایت» گروهی است که از چند ماه پیش برای ثبت روایت های فعالان و مدافعان سلامت که در مقابله با کرونا و نجات بیماران به طور مستقیم فعالیت داشته اند با همکاری سازمان نظام پزشکی تشکیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =