۵۰ کتاب از وصیت‌نامه شهدای کردستان چاپ می‌شود

سنندج‌ - ایرنا - مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان گفت: چاپ و تدوین ۵۰ عنوان کتاب از وصیت‌نامه شهدای استان و رونمایی از مستند دفاع مقدس از جمله برنامه‌های بنیاد در هفته دفاع مقدس است.

به گزارش ایرنا، سردار ذبیح الله مالکی روز چهارشنبه در نشست خبری در آستانه هفته دفاع مقدس اظهار داشت:‌ برگزاری نشست ویدیو کنفرانس سراسری رهبر معظم انقلاب با مسوولان استان‌ها و پیشکسوتان دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، عطر افشانی مزار شهدا، حضور فرماندهان در نماز جمعه و افتتاح پروژه‌های صنعتی از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کردستان است.

وی با بیان اینکه امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا رژه نیروهای مسلح برگزار نمی‌شود، اضافه کرد: در سطح ادارات نیز برنامه‌هایی برگزار و از ۴۰ خانواده شهدا و پیشکسوتان جنگ تحمیلی در روز نخست هفته دفاع مقدس به صورت نمادین تجلیل می‌شود.

سردار مالکی با اشاره به اینکه ۱۱ ستاد برای برنامه‌های هفته تشکیل شده است، افزود: ۹۷ کمیته‌ نیز در سطح استان برای رصد برنامه‌های گرامیداشت دفاع مقدس از سوم خرداد تشکیل و تا پایان سال فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه امسال یک میلیون نفر پیشکسوت دفاع مقدس کشور تجلیل می‌شوند، یادآور شد: در کردستان نیز ۲ هزار نفر تجلیل می‌شوند که تاکنون از یک هزار نفر از این عزیزان تجلیل شده‌ است ضمن اینکه از مجسمه نماد و مقاومت پایداری کردستان در پارک آبیدر سنندج نیز این هفته رونمایی می‌شود.

سردار مالکی با اشاره به اینکه صدها برنامه در شهرها و روستاهای استان بویژه غبارروبی مزار شهدا در این هفته انجام می‌شود، تاکید کرد: نزدیک به ۶ هزار و ۸۶۴ نفر پیشکسوت دفاع مقدس در استان داریم که تعدادی در سنوات گذشته و امسال نیز از ۲ هزار نفر تجلیل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه رزمندگان ایران جانانه از نظام دفاع کردند و با شکست دشمن نگذاشتند آنها به اهداف خود برسند، گفت: انقلاب ما ادامه دهنده راه پیامبر اعظم (ص) است و اجازه نخواهیم داد ارزش‌های دینی و اسلامی ما توسط دشمن از بین برود.

سردار مالکی با اشاره به اینکه جنگ‌های علیه ایران کمتر از جنگ جهانی نبود، اضافه کرد: امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است جنگی که رژیم بعث عراق علیه ایران اسلامی به راه انداخت و در برخی مناطق کشور نیز درگیری‌های داخلی شکل گرفت ولی به لطف خدا و جانفشانی رزمندگان، دشمن شکست خورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =