ساعت کار پایانه مرزی میلک افزایش یافت

زاهدان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ساعت کاری پایانه مرزی میلک با توجه به حجم ترافیک کامیون‌های صادراتی و ترانزیتی به طور موقت در ۱۰ روز آینده از ساعت ۷ تا ۲۲ افزایش یافت.

ایوب کرد روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ساعت کاری پایانه مرزی میلک از ساعت ۷ تا ۱۹ عصر بود، اظهارداشت: موقعیت جغرافیایی ویژه و مناسب مرز بین ‌المللی میلک به لحاظ همجواری با کشور افغانستان، قابلیت‌های اقتصادی بسیاری در بازرگانی ملی و ترانزیت خارجی میان اروپا، آسیای مرکزی و شرقی ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: نزدیکی مرز میلک به بندر چابهار، کاهش هزینه و زمان حمل و نقل و واقع شدن در دالان ترانزیتی محور شرق، گسترش تجارت بین ایران و افغانستان و توسعه اقتصادی منطقه از جمله ویژگی‌های مهم پایانه مرزی میلک است که سبب شده این اداره‌کل تمام تلاش خود را برای رونق هر چه بیشتر آن بکار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: اخیرا با توجه به تراکم بالای کامیون‌های صادراتی و ترانزیتی از این پایانه مرزی به منظور برطرف کردن کمبودها و تسهیل تردد در نشست روز گذشته با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مسوولان دستگاه‌های اجرایی و انتظامی ضمن پیگیری مصوبات مرزی ۲۳ مرداد، تصمیمات اجرایی لازم اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه هم‌اینک روزانه ۲۴۰ دستگاه کامیون صادراتی و ترانزیتی در پایانه مرزی میلک تردد می‌کنند، گفت: با پیگیری‌های انجام شده مقرر شد علاوه‌بر افزایش ساعت کاری این پایانه مرزی، زیرساخت‌های لازم جهت تردد روزانه ۴۰۰ دستگاه ناوگان در این پایانه مرزی فراهم شود.

کرد استفاده از ظرفیت تخلیه و بارگیری در مرز جهت تسهیل و تسریع ورود کامیون‌های خالی کشور افغانستان را از دیگر تصمیمات اخیر در پایانه مرزی میلک عنوان کرد.

به گزارش ایرنا پایانه مرزی میلک در محدوده شهرستان هیرمند استان سیستان و بلوچستان و در جوار رودخانه مرزی و نزدیک شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز کشور افغانستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =