استاندار چهارمحال و بختیاری: پاسداشت یاد شهدا باید یک فرهنگ عمومی باشد

شهرکرد- ایرنا- .استاندار چهارمحال و بختیاری در آیین خاکسپاری مادر شهیدان اعتدالپور با اشاره به اینکه خانواده شهدا حق عظیمی در نظام جمهوری اسلامی ایران دارند و یاد شهدا باید یک فرهنگ عمومی باشد، گفت: این مادر بزرگوار که سه فرزندش را تقدیم نظام کرد و این رشادت و ایثار نباید فراموش شود.

اقبال عباسی روز چهارشنبه در آیین تشییع و خاکسپاری مادر شهیدان اعتدالپور در شهرکرد افزود: تجلیل از خانواده شهدا و پاسداشت خون شهدا و ارج نهادن به جایگاه آنها یک وظیفه عمومی است.

وی گفت: تجلیل از خانواده شهدا و تقویت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک وظیفه است و باعث تقویت نظام و مملکت می‌شود.

به گزارش ایرنا،مرحومه"حاجیه خانم اعتدالپور" در سن ۹۳ سالگی به خاطر کهولت سن و بیماری کلیوی در بیمارستان اصفهان فوت کرد و صبح روز چهارشنبه پس از اقامه نماز توسط نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال وبختیاری، پس از تشییع در قطعه ایثارگران به خاک سپرده شد.

پیکر مرحومه "حاجیه خانم اعتدالپور" مادر سه شهید دوران  دفاع مقدس با حضور مردم و مسوولان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی خاکسپاری شد

شهید علی اصغر اعتدالپور متولد سال ۴۷ بود در تاریخ ۱۷ اسفندماه سال ۶۲ در عملیات خیبر و شهید جمشید اعتدالپور متولد سال ۴۲ و در تاریح ۲۱ دیماه سال ۶۵ در عملیات کربلای‌۵ و شهید محمد علی اعتدالپور متولد سال ۴۰ و در ۲۱ دیماه سال ۵۶ در عملیات کربلای‌۵ به شهادت رسیدند.

چهارمحال و بختیاری در طول هشت سال دفاع مقدس بیش از ۲ هزار و ۴۴۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =